Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü
Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü
ORDU (AA) - Ünye ilçesinde '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma Günü' dolayısıyla Ünye Kent Konseyi ve Kent Konseyi Kadın...

ORDU (AA) - Ünye ilçesinde '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma Günü' dolayısıyla Ünye Kent Konseyi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri papatya ve mor çiçekleri Ünye İskelesi'nden denize bıraktı.

Ünye Kent Konseyi Başkan Vekili Prof. Dr. Ayşe Yalın, yönetim kurulu üyeleri, Ünye Kent Konseyi Kadın Meclisi ve üyeleri ile Ünye İskelesi'nde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

Yalın, burada yaptığı konuşmada, kadına yönelik şiddete karşı toplumların duyarlı olduğunu, ancak tüm çabalara karşın aşılamamış, sarılamamış bir yara olan kadına şiddet konusuyla 21. yüzyılda halen uğraşılmasının utanç verici olduğunu ifade etti.  

Ünye'de kentin kadınları olarak kadına şiddeti kınadıklarını vurgulayan Yalın, "25 Kasım Günü kadına yönelik şiddet konusunda duyarlılık kazanma adına Ünye Kent Konseyi ve Ünye Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleriyle huzurun ve sağlığın sembol renkleri olan mor ve beyaz çiçekleri denize atarak, kadına yönelik şiddete kınıyoruz. Hep birlikte tüm baskı, dayatma ve şiddete karşı yılmadan usanmadan bu konuda çalışacağımızı duyurmak istiyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından kadınlar tarafından denize çiçek bırakılarak, şiddete 'hayır' denildi.