Kamalak ve Destici Fatsa'da

Kamalak ve Destici Fatsa'da
Kamalak ve Destici Fatsa'da
- Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: - "Muhsin Yazıcıoğlu'nun şehit olmasıyla ilgili belgeler mide bulandıran filmlerle değil, hükümet kanadıyla halka açıklanmalı" - Eski BBP Genel Başkanı Destici: - "Ne adına olursa olsun HDP'ye oy vermek demek, PKK'nın geçmiş 30 yıldaki katliamlarına ortak olmak demektir"

ORDU (AA) - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Muhsin Yazıcıoğlu'nun şehit olmasıyla ilgili belgeler mide bulandıran filmlerle değil, hükümet kanadıyla halka açıklanmalı. O filmde anlatıldığı gibi gidişat belliyse, Paralel Yapı cinayeti hazırlamışsa ne güne duruyorsunuz? Başka tarafları suçlamakla bu olay aydınlatılmaz" dedi.

Milli İttifak mitingleri için bölgede bulunan Kamalak ve Eski BBP Genel Başkanı Destici, Ordu'nun Fatsa ilçesinde bir restoranda gazetecilerle bir araya geldi.

Kamalak, burada yaptığı konuşmada, iki kardeş parti olarak ülkenin sorunlarını çözmek için yola çıktıklarını söyledi.

Attıkları her adımdan ve söyledikleri her sözden emin olarak yürümek istediklerini anlatan Kamalak, şöyle konuştu:

"Milli ittifakımız Meclis'te yerini almayacak olursa bu seçimi yapmanın hiçbir manası olmayacaktır. 4 parti, yıllardır Meclis'teler ama Türkiye 'nin işsizlik sorunu ve Türkiye'nin dış borçları arttı. Türkiye'de olduğu gibi Ordu'da da taşeron işçiler vardır. 10 yıl önce Türkiye'deki taşeron sayısı 384 bin iken bu sayı 2 milyona yaklaştı. Bu sorunların çözülmesi isteniyorsa Meclis'in yeni bir sese ve ruha kavuşması lazım. Komşu ülkeler Suriye, Libya, Irak ve diğerleriyle olan ilişkilerimiz 10 yıl önce daha iyiydi."

Bir filmde Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünün Paralel Yapı'yla ilişkilendirildiğini ifade eden Kamalak, "Muhsin Yazıcıoğlu'nun şehit olmasıyla ilgili belgeler mide bulandıran filmlerle değil, hükümet kanadıyla halka açıklanmalı. O filmde anlatıldığı gibi gidişat belliyse, Paralel Yapı cinayeti hazırlamışsa ne güne duruyorsunuz? Başka tarafları suçlamakla bu olay aydınlatılmaz" diye konuştu.

- Eski BBP Genel Başkanı Destici

Eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ise Karadeniz'de büyük bir coşku ve katılım gördüklerini belirtti.

Milli İttifak'ın kurulmasıyla birlikte iktidar ve siyasi partilerde panik havası oluştuğunu savunan Destici, sözlerine şöyle devam etti:

"İnşallah güçlü bir ekiple Meclis'e gireceğiz ve milli iktidarı oluşturacağız. Milli İttifak'ın kurulmasıyla birlikte başta muhalefet partisi olmak üzere siyasi partilerde bir panik havası oluştu. Onlar bu düzenin sürmesinden yanalar. Meclis'te aynı grupların bulunmasını istiyorlar ama milletimiz bu soyguncu ve vurguncu, adaletsiz ve antidemokratik düzenin sürmesinden memnun değil. Milli İttifak milletimizin önünde güçlü bir alternatif oldu ve inşallah milletimiz 7 Haziran'da bizlere sahip çıkacaktır."

- Diyanet İşleri Başkanı'na makam aracı tahsis edilmesi

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in kendisine tahsis edilen yüksek fiyatlı arabayı iade etmesinden dolayı mutlu olduğunu dile getiren Destici, "Diyanet İşleri Başkanı yüksek maliyetli bir araba aldı ama bir erdemlik yaparak, şu cümlelerle, 'ibreti alem için iade ediyorum' dedi. Yalnız, birileri bunu kabul etmedi ve kendilerine dün yeni bir araba daha gönderdi. Birileri kendi haramlarına başkalarını ortak etmek istiyor. Çünkü haramı mübah hale getirmenin ve meşrulaştırmanın başka yolunu bulamadılar" şeklinde konuştu.

"Ne adına olursa olsun HDP'ye oy vermek demek, PKK 'nın geçmiş 30 yıldaki katliamlarına ortak olmak demektir" diyen Destici, şunları kaydetti:

"PKK ve hükümet arasında yürütülen bir müzakere süreci var. Bunlar, Apo'ya özgürlük, ana dilde eğitim ve anayasanın değiştirilerek vatandaşlık tanımının değiştirilmesini istiyor. Bu konu da net bir şekilde anlaşıldı. Ne adına olursa olsun HDP'ye oy vermek demek, PKK'nın geçmiş 30 yıldaki katliamlarına ortak olmak demektir. Gelecekte yapacaklarını da onaylamış demektir. HDP eşittir PKK. Bunu kimse aklından çıkarmasın."

Destici Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin, "Şehit olan Muhsin Yazıcıoğlu'nu kimse istismar etmeye kalkmasın. Kendi çıkarları için tablolarına alet etmesinler. Eğer gerçekten ellerinde belge varsa bunu savcılığa verecekler. Bunun üzerinden siyaset yapmayacaklar" ifadesini kullandı.