Kangal kırması "Garip" ve 16 yavrusuna esnaf sahip çıktı

Kangal kırması "Garip" ve 16 yavrusuna esnaf sahip çıktı
Kangal kırması "Garip" ve 16 yavrusuna esnaf sahip çıktı
ORDU (AA) - Ordu'nun Altınordu ilçesinde bir batında 16 yavru doğuran Kangal kırması köpeğe ve yavrularına esnaf sahip çıktı.Şahincili...

ORDU (AA) - Ordu'nun Altınordu ilçesinde bir batında 16 yavru doğuran Kangal kırması köpeğe ve yavrularına esnaf sahip çıktı.

Şahincili Mahallesi'ndeki iki apartmanın boşluğunda bir köpeğin doğum yaptığını gören vatandaşlar anne köpek ile yavruları için yer hazırladı. 

Daha sonra anne köpek ve yavrularına bakkaldan süt ve ekmek alan esnaflar köpek ve yavrularının karnını doyurmaya başladı. 

Esnaflar, "Garip" adını verdikleri köpeğe ve yavrularına belediye ekiplerinin sahip çıkmasını istedi. 

Esnaflardan Birol Poyraz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir hafta önce iki apartmanın boşluğunda köpek yavrusunun seslerini duyduklarını belirterek, "Daha sonra yaptığımız araştırmada Kangal kırması köpeğin doğum yaptığını fark ettik. 16 yavru doğurduğunu gördüğümüz köpeğin yorgun düştüğünü anlayarak esnaf olarak sahip çıkmaya karar verdik" dedi. 

Poyraz, günlük süt ve ekmek vererek karınlarını doyurmaya çalıştıkları anne köpek ve yavrularına ellerinden geldiğince bakacaklarını söyledi. 

Köpekler için belediyeden yardım isteyen Poyraz, "Eğer belediyemiz bu köpeklere sahip çıkarsa bu yavrular daha sağlıklı bir ortamda büyür. Aksi durumda yavrular ölebilir ya da çalınabilir" diye konuştu. 


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  ekmek

  ,

  esnaf