Kılıçdaroğlu'nun Bakan Ramazanoğlu'na yönelik sözlerine tepki

Kılıçdaroğlu'nun Bakan Ramazanoğlu'na yönelik sözlerine tepki
Kılıçdaroğlu'nun Bakan Ramazanoğlu'na yönelik sözlerine tepki
- AK Parti Ordu Milletvekili Gündoğdu, "Kılıçdaroğlu'nun Sayın Bakanımız hakkında söylediği sözler asla kabul edilemez. Derhal yaptığı açıklamalar sebebi ile hem milletimizden hem de Sayın Sema Ramazanoğlu Hanımefendi'den derhal özür dilemelidir"

ORDU (AA) - AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik sözlerine ilişkin, Kılıçdaroğlu'nun çirkin ve seviyesiz sözlerini kabul edilemez olduğunu belirtti.

Milletvekili Gündoğdu, yaptığı yazılı açıklamada, partisinin grup toplantısındaki konuşmasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik sözlerde bulunan Kılıçdaroğlu'nu kınadı.

Bu durumun CHP için bir ilk olmadığını ifade eden Gündoğdu, şunları kaydetti:

"2013 yılında da CHP'li bir milletvekili o dönemki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımıza hitaben "Atatürk olmasaydı siz hangi tarikat mensubunun bilmem kaçıncı hanımı olarak orada oturacaktınız" diyerek Türk siyasi tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir saygısızlığa imza atmıştı. CHP'nin çekirdek yapısında bulunan aynı zihniyet, bu sefer de partinin genel başkanlık koltuğunda oturan Kemal Kılıçdaroğlu ile tekrar kendini açık etmiştir. CHP ne kadar makyajlanırsa makyajlansın, içindeki bu kin ve nefreti silemeyecektir. Milletin değerlerini ve iradesini yok sayan, bu ülkenin tüm devlet erkanına ve devletine karşı, beynelmilel güçlerle iş tutan bu parti vatandaşın değerlerini yok saymaktadır. Kılıçdaroğlu'nun, Sayın Bakanımız hakkında söylediği sözler asla kabul edilemez. Derhal yaptığı açıklamalar sebebi ile hem milletimizden hem de Sayın Sema Ramazanoğlu hanımefendiden derhal özür dilemelidir. Saygıdan ve nezaketten bihaber olan biri için genel başkanlık koltuğu fazla."