Kızılay Haftası

Kızılay Haftası
Kızılay Haftası
- Türk Kızılayı Ünye Şube Başkanı Alver: "Türk Kızılayı, yardımseverlerin her geçen gün artan güveni ve desteği ile ihtiyaç sahiplerinin umutlarını yeşertmeye devam ediyor"

ORDU (AA) - Türk Kızılayı Ünye Şube Başkanı Ali Alver, Türk Kızılayı'nın, yardımseverlerin her geçen gün artan güveni ve desteği ile ihtiyaç sahiplerinin umutlarını yeşertmeye devam ettiğini bildirdi.

Alver, Türk Kızılayı'nın 147'nci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, dünyanın sayılı, bölgesinin ise en güçlü yardım kuruluşu haline gelen Türk Kızılayı'nın yeni yaşını büyük mutlulukla kutladıklarını belirtti.

Türk Kızılayı'nın, yardımseverlerin her geçen gün artan güveni ve desteği ile ihtiyaç sahiplerinin umutlarını yeşertmeyi sürdürdüğünü vurgulayan Alver, şöyle devam etti:

"Türk Kızılayı, afet döneminin yanı sıra toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak gibi önemli görevler üstlenerek birçok konuda öncülük yapmaktadır. Günümüzde Kızılay, Balkanlar'dan Orta Asya'ya, Orta Doğu'dan Afrika'ya, Güney Asya'dan Kafkaslar'a kadar dünyanın neresinde bir insan acısı varsa onu dindirmek için çaba gösterdi. Dünyanın 78 farklı ülkesinde, ihtiyaç anında Türk Kızılayı vardı."

Alver, Türk Kızılayı'nın, yıllar yılı yardım elini ülke sınırlarının dışına da uzattığına dikkati çekerek, "Uluslararası arenada gerçekleştirilen bu yardım çalışmaları Türkiye'nin tanıtılmasına da kuşkusuz büyük katkı sağladı. Türk Kızılayı'nın hizmetleri sadece savaş ve afet dönemleri ile sınırlı kalmadı" ifadelerini kullandı.

Ali Alver, toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak gibi önemli görevler üstlenen ve birçok konuda da öncü olan Türk Kızılayı'nın kan, sağlık, sosyal yardım, gençlik ve eğitim alanlarında da hizmetler sunduğunu kaydetti.