Korgan'da eğitim yatırımları

Korgan'da eğitim yatırımları
Korgan'da eğitim yatırımları
ORDU (AA) - Korgan ilçesinde yapımı devam eden 200 kişilik kız öğrenci yurdu inşaatında sona gelindiği bildirildi.Korgan Milli Eğitim Müdürü Murtaza...

ORDU (AA) - Korgan ilçesinde yapımı devam eden 200 kişilik kız öğrenci yurdu inşaatında sona gelindiği bildirildi.

Korgan Milli Eğitim Müdürü Murtaza Alan, yurdun, Korgan Anadolu Lisesi ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde öğrenim gören kız öğrencilere hizmet vereceğini belirtti.

Yurdun 2015 - 2016 eğitim öğretim yılında öğrencilere hizmet vermeye başlayacağını ifade eden Alan, "31 Ocak 2014 tarihinde başlayan inşaat çalışmaları 1 Temmuz 2015 tarihinde sona erecek. Şu anda yurt inşaatında ince işçilikler yapılıyor ve teknik malzemeler yerleştiriliyor. Yurt inşaatını bizzat yakından takip ederek eksilik olup olmadığını gözden geçiriyorum. Yurtta, Korgan'daki Anadolu Lisesi ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrenim gören kız öğrencilerimiz kalabilecek" dedi.

Öğrencilerin ilçedeki barınma sorununda ortadan kalkacağını ifade eden Alan, "Özellikle ilçemiz dışından gelen ve barınma sorunu yaşayan kız öğrencilerimizin mağduriyeti giderilmiş olacak. Bundan sonraki yıllarda ilçemizde, sınavla öğrenci alan liselerin tercih edilebilirliği daha da çok artmış olacak. Bu da eğitimdeki başarıya olumlu yönde yansıyacaktır. Bu yatırımın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu

Alan, Korgan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde eğitim gören kız öğrencilerin barınacağı, 200 kişilik öğrenci yurdunun da temelinin atıldığını sözlerine ekleyerek 2016 - 2017 eğitim öğretim yılına hazır olacağını söyledi.