Korgan'da eğitim yatırımları

Korgan'da eğitim yatırımları
Korgan'da eğitim yatırımları
ORDU (AA) - Korgan ilçesinde yapımı devam eden 200 kişilik kız öğrenci yurdu inşaatında sona gelindiği bildirildi.Korgan Milli Eğitim Müdürü Murtaza...

ORDU (AA) - Korgan ilçesinde yapımı devam eden 200 kişilik kız öğrenci yurdu inşaatında sona gelindiği bildirildi.

Korgan Milli Eğitim Müdürü Murtaza Alan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yurdun Korgan Anadolu Lisesi ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde öğrenim gören kız öğrencilere hizmet vereceğini belirtti.

Yurdun 2015-2016 eğitim-öğretim yılında hizmet vermeye başlayacağını ifade eden Alan, "31 Ocak 2014'te başlayan inşaat çalışmaları 1 Temmuz 2015'te sona erecek. Şu anda yurt inşaatında ince işçilikler yapılıyor ve teknik malzemeler yerleştiriliyor. Yurt inşaatını bizzat yakından takip ederek eksilik olup olmadığını gözden geçiriyorum. Yurtta, Korgan'daki Anadolu Lisesi ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde öğrenim gören kız öğrencilerimiz kalabilecek" dedi.

Alan, öğrencilerin ilçedeki barınma sorununun da ortadan kalkacağını kaydederek, "Özellikle ilçemiz dışından gelen ve barınma sorunu yaşayan kız öğrencilerimizin mağduriyeti giderilmiş olacak. Bundan sonraki yıllarda ilçemizde, sınavla öğrenci alan liselerin tercih edilebilirliği daha da çok artmış olacak. Bu da eğitimdeki başarıya olumlu yönde yansıyacaktır. Bu yatırımın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu

Alan, Korgan Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitim gören kız öğrencilerin barınacağı, 200 kişilik öğrenci yurdunun da temelinin atıldığını sözlerine ekleyerek 2016-2017 eğitim öğretim yılına hazır olacağını söyledi.


  ETİKETLER:

  Anadolu

  ,

  Kız

  ,

  İmam

  ,

  İnşaat

  ,

  Öğrenci

  ,

  eğitim

  ,

  hizmet

  ,

  2015