Kültür ve Turizm Bakanı Topçu:

Kültür ve Turizm Bakanı Topçu:
Kültür ve Turizm Bakanı Topçu:
- "Bizim siyasetimiz pozitif, şahsiyetli, ilkeli ve ideal siyaset olmuştur. Biz, hayatımızda yüzüne bakamayacağımız laflar, siyaseten bile etmedik"

ORDU (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, "Bizim siyasetimiz pozitif, şahsiyetli, ilkeli ve ideal siyaset olmuştur. Biz hayatımızda yüzüne bakamayacağımız laflar, siyaseten bile etmedik" dedi.

Yerli Düşünce Derneğince, Ordu Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen "İstikrar ve istikbal" konulu konferansa katılan Topçu, Türkiye'nin ve Türk milletinin yarınlarının aydın olması dileğinde bulundu.

Topçu, anlamlı bir konu üzerinde konferansın gerçekleştirildiğini ifade ederek, "Bu toplantı öncelikle Ordu için, sonra ülkemiz için, sonra da bütün medeniyet coğrafyamız için hayırlı olsun. Çünkü sadece bizim istiklale ihtiyacımız var değil. Adriyatik'ten Çin Seddi'ne, Galiçya'dan Yemen'e, Libya'dan Mısır'a, oradan Sudan'a, Somali'ye. Neticede üç hilal dalgalandığı her yerde istikbale, istiklale, istikrara ihtiyaç var" diye konuştu.

Siyaset içerisinde yüz yüze bakılamayacak şekilde laf etmediklerini anlatan Topçu, şöyle devam etti:

"Bizim siyasetimiz pozitif, şahsiyetli, ilkeli ve ideal siyaset olmuştur. Biz, hayatımızda yüzüne bakamayacağımız laflar, siyaseten bile etmedik. Yüz yüze bakamayacak lafları etmemeliyiz. Bunu söylerken konu başlığındaki istikrar, yani huzur, güven, özgürlük, refahı kapsar. İstikbale, geleceğimize bakmamız için önce bir güvenilir olmalıyız. Bireysel hak ve özgürlüklerimiz yeterince olmalı. Refah seviyesi toplumun tamamına yaygın olmalı ve yayılmalı. Yöneticilerin işi bu olmalı. İşçi, memur, emekli, köylü, esnaf pastanın az bir diliminden istifade ediyor, pastanın büyük bir kısmını bir mutlu azınlık yiyorsa, biri yer biri bakar, kıyamette ondan kopar. Kıyameti siyaset koparmamalı."

Türkiye'nin üzerinde oyunlar oynandığına dikkati çeken Topçu, şunları kaydetti:

"Bugün BBC ile, CNN'iyle, The Economist'iyle, Reuters'ı ile ve yerli işbirlikçileriyle hep beraber üzerimize geliyorlar. O gün başımızdakileri 'zalim, kızıl' diye ilan etmişlerdi. Bugün de başımızdakileri, sizlerin oyuyla seçilen insanları, yok ağaç bahanesiyle, yok kutu bahanesiyle yok saray bahanesiyle -sanki sarayı sırtına sarıp götürecek- bu bahane ile itibar zedelemesine uğratarak gözden düşürmek istiyorlar. Burada dün mesele Abdülhamid olmadığı gibi, bugün de mesele 'uzun adam' değil. Burada mesele bu milletin ilahi kaderi ile olan mesele."

Topçu, "Hangi oyunun peşinde olurlarsa olsunlar, Tanrı Dağı'ndan çıkarken bu milletin alnına ümmetin diğer evlatlarıyla birlikte yazılan ilahi bir kader var. Bu kader onların fendiyle, onların tekniğiyle, onların planlarıyla bozulmaz. Milletlerin alnına yazılan ilahi kader ancak yazan tarafından bozulur" ifadelerini kullandı.

AK Parti Ordu milletvekili adayı ve Yerli Düşünce Derneği Genel Başkanı Metin Gündoğdu'nun daveti üzerine Ordu'ya geldiğini anlatan Topçu, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nde Gündoğdu'ya destek olunmasını istedi.