Kurban Bayramı kutlanıyor

Kurban Bayramı kutlanıyor
Kurban Bayramı kutlanıyor
- Ordu'da bayramlaşma programı düzenlendi

ORDU (AA) - Ordu Valiliği ile Büyükşehir Belediyesince, Kurban Bayramı dolayısıyla "Kent Bayramlaşması" programı düzenlendi.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye binası önünde gerçekleştirilen programda yaptığı konuşmada, İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutladı.

Mina'da, hac vazifesini yerine getirdiği sırada yaşanan izdiham sonucu çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiğini anımsatan Balkanlıoğlu, hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ise güzel bir günde bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, herkesin bayramının hayırlı olmasını diledi.

Kent bayramlaşmasında ilçelerle de bir araya gelindiğini anlatan Yılmaz, "En uzak ilçelerimiz dahil olmak üzere buraya gelmek suretiyle bir bayramlaşma, şehir birlikteliği ve kent bütünleşmesi gerçekleştirme niyetiyle bugün buraya geliyoruz. Amacımız da bu kent insanının Ordululuk bilinciyle hareket edebilmesidir" diye konuştu.

AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak da güzel ve anlamlı bir günde bir araya gelindiği için mutlu olduklarını ifade etti.

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun ise Kurban Bayramı'nın herkese sağlık, mutluluk, huzur ve barış getirmesi temennisinde bulunarak, hac vazifesi sırasında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, halk ile bayramlaştı.