Kütüphaneler Haftası

Kütüphaneler Haftası
Kütüphaneler Haftası
ORDU (AA) - Ünye Şehit Hüseyin Başaran İlk ve Ortaokulu, okumanın ve kütüphanelerin önemine dikkat çekmek için öğrenci, veli, öğretmen ve...

ORDU (AA) - Ünye Şehit Hüseyin Başaran İlk ve Ortaokulu, okumanın ve kütüphanelerin önemine dikkat çekmek için öğrenci , veli, öğretmen ve idarecilerle birlikte "Kitapları Seviyoruz, Otogarda Okuyoruz"  etkinliği yaptı.

Okul Müdürü Memduh Gül, günümüzde radyo, televizyon ve özellikle bilgisayar gibi teknolojinin iletişim araçları ne kadar gelişse de kitapların yerini alamayacağını söyledi.

Gül, "Dünyanın en gelişmiş ülkelerine baktığımızda, kütüphaneye ve kitaplara olan ilginin arttığını görüyoruz. Gelişmiş ülkelerde kütüphanelerden yararlanma oranı yüzde 21'lerde iken ülkemizde yüzde 0,1 düzeylerinde olması çok üzücü. Kütüphanelere ilgiyi arttırmalı, okumanın önemini anlatmalı, çocuklarımız başta olmak üzere aileleri okumaya teşvik etmeli, bunun için de kütüphanelere yönlendirmeliyiz" dedi.

Ünye Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem, etkinlikteki konuşmasında ülkenin gelişiminin hızlanması için kitap okumanın önemine dikkat çekti.

Erdem, "Uygar ülkeler seviyesine çıkmak için ülkemizde kütüphanelere ve okumaya ciddi anlamda önem verilmesi gerekiyor. Okumaya ve kütüphanenin önemine dikkat çeken bu etkinliğin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Şehit Hüseyin Başaran İlk ve Ortaokulu'nun yıl içinde en çok kitap okuyan öğrencileri Aslı Dönmez ve  Mustafa Tarık Sütçü'ye Ünye Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem tarafından ödül verildi.

Etkinliğe, 180 öğrenci, 15 öğretmen ve 40 velinin yanı sıra Milli Eğitim Müdürü Erdem, Şube Müdürü Hasan Yılmaz da katılarak kitap okudu.