Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Orduspor Teknik Direktörü Özcan: "Biz bugünden geleceğin planlamasını yapan bir takımız. O yüzden inişlerimiz, çıkışlarımız olacaktır" - Elazığspor Yardımcı Antrenörü Engin: - "Oyuncularımı ortaya koydukları futbol ve alınan sonuçtan dolayı kutluyorum"

ORDU (AA) - PTT 1. Lig'de sahasında Elazığspor'a 6-1 mağlup olan Orduspor'da, teknik direktör Hüseyin Özcan, skordan çok genç oyuncuların gelişimine önem verdiklerini söyledi.

Özcan, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, oyunu çirkinleştirmeden mücadeleye etmeye çalıştıklarını vurguladı. 

Uzun vadede başarılı olabilecek bir takım yaratmaya çalıştıklarını anlatan Özcan, şöyle konuştu.

" Maç öncesi çocuklardan korkmadan, cesurca mücadele etmelerini istedim. Skor anlamında kaybettik ama oyun sonundaki skor bizim için önemli değil. Biz, bugünden geleceğin planlamasını yapan bir takımız. O yüzden inişlerimiz, çıkışlarımız olacaktır. Yarın kazanır, başka gün yine kaybederiz. Önemli olan kaybederken de kazanmayı öğrenebilmek. Biz bunu yaşayarak, tecrübe edeceğiz." 

- Elazığspor cephesi 

Elazığspor Yardımcı Antrenörü Önder Engin ise hem skor hem de oyun açısından iyi bir maçı geride bıraktıklarını dile getirdi. 

Geçen haftaki maçta atamadıkları golleri Orduspor karşısında atabildiklerini belirten Engin, "Oyuncularım skor ne olursa olsun oyun disiplininden kopmadılar. Tabi Orduspor da çok genç takım, bu nedenle onlar da mücadeleden taviz vermediler. Oyuncularımı ortaya koydukları futbol ve alınan sonuçtan dolayı kutluyorum" diye konuştu.