Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Orduspor Teknik Direktörü Özcan: - "Oyunun, başından sonuna kadar mücadele anlamında sahada hep var olmaya çalıştık" - Giresunspor Teknik Direktörü Sözeri: - "Net bir galibiyet aldık"

ORDU (AA) - PTT 1. Lig 'de sahasında Giresunspor'a 3 - 0 mağlup olan Orduspor'un teknik direktörü Hüseyin Özcan, "Oyunun, başından sonuna kadar mücadele anlamında sahada hep var olmaya çalıştık" dedi. 

Özcan, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, ilk yarıda girdikleri pozisyonları gole çevirememelerinin maçın devamında kendilerine dezavantaj oluşturduğunu söyledi. 

Oyuna hakim olan tarafın kendileri olduğunu anlatan Özcan, şöyle konuştu:

"Oyunun, başından sonuna kadar mücadele anlamında sahada hep var olmaya çalıştık. Oyuna hakim olan tarafın biz olduğumuzu düşünüyorum. Özellikle ilk yarıda girdiğimiz pozisyonları gole çevirememek maçın devamında bizim adımıza dezavantaj oldu. İkinci yarı yine oyunun kontrolü bizde olmasına rağmen golleri bulan rakip takım oldu." 

- Giresunspor cephesi 

Giresunspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri ise rakiplerinin genç oyunculardan kurulu bir takım olduğunu anımsatarak, her şeyden önce verdikleri mücadele örneğinden dolayı kendilerini kutladığını vurguladı. 

Maç öncesi oyucularına "rakibe saygı" duymaları yönünde uyarılarda bulunduğunu kaydeden Sözeri, "Net bir galibiyet aldık. Tabi bizim hedefimiz ligi bitirebildiğimiz kadar yukarıda bitirmek. Bu galibiyet amacımıza katkı sunacaktır. Oyuncularımı kutluyor ve teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

Sözeri, maçın içinde Anneler Günü olmasına karşın vefat eden annesine yönelik küfürlerin edildiğinin hatırlatılması üzerine, "Orduspor taraftarına mal etmiyorum. Orada 200 - 300 kişilik bir grup kendilerine yakışanı yaptılar" dedi.