Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
ORDU (AA) - CHP Ünye İlçe Başkanı Orhan Bodancı, "Ordu'da sandıktan çıkan sonuç bizi memnun etti. Onurlu mücadelemizle halkın gönlünde taht kurduk ve...

ORDU (AA) - CHP Ünye İlçe Başkanı Orhan Bodancı, "Ordu'da sandıktan çıkan sonuç bizi memnun etti. Onurlu mücadelemizle halkın gönlünde taht kurduk ve istediğimizi aldık" dedi.

Bodancı, CHP'nin 7 Haziran Genel Seçiminde Ordu'da iyi sonuç alarak 2 milletvekili çıkartmanın sevincini yaşadığını söyledi. 

Seçim sonuçlarında çıkan tabloya göre ülke yönetiminde artık bir şeylerin değişmiş olduğunu ifade eden Bodancı, seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti: 

"Yerel bazda istediğimiz sonuçları fazlasıyla aldık. Ordu'da sandıktan çıkan sonuç bizi memnun etti. Onurlu mücadelemizle halkın gönlünde taht kurduk ve istediğimizi aldık. Türkiye olarak önümüzdeki konjonktüre göre bakacağız ve değerlendireceğiz. Oy veren, vermeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Şunu da eklemeliyim ki bu süreçte Kadın Kolları ve Gençlik Kolları temsilcilerimiz çok mücadele ettiler, bu verdikleri mücadele için herkese çok teşekkür ediyorum. Sonuçlar Türkiye'mize hayırlı uğurlu olur."

MHP Ünye İlçe Başkanı Nedim Can ise partilerinin oy oranının bir önceki seçimlere göre artması yönünden seçimin olumlu olduğunu ancak iktidarı hedefleyen bir parti olarak yeterli bulmadıklarını söyledi.

Parti olarak kendi içlerinde yapacakları değerlendirmenin mutlaka olacağını ifade eden Can, "Partimizin oy oranında artış olması, politikalarımızın, söylemlerimizin, yürüdüğümüz yolun doğru olduğu anlamını ortaya koyuyor. Buna karşı daha fazla oy alınmasını engelleyen neler vardır? Başta genel merkez il ve ilçe teşkilatları, ilerleyen zaman içinde kendi içinde değerlendirme yapacaktır" diye konuştu.

Seçmenin başkanlık sistemine sandıkta 'hayır' dediğini vurgulayan Can, "Seçmen Türk tipi başkanlık sistemine 'hayır' dedi. Parlamenter sistemin güçlendirilerek devam etmesi yönünde karanını sandıklara yansıttı. Egemenlik her zaman milletimizindir, bu seçim sonuçları da onu gösterdi. Millet egemenliğin mührünü koydu. Bundan sonraki süreçte anayasal çerçeve içinde siyasi partilerin birbirleriyle görüşmeleri neticesinde Türkiye'de had sayfaya çıkmış olan gerginlik, yerini aklıselime ve sağduyuya teslim eder de milletimiz için de hayırlı olur" dedi.