Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- AK Parti Ünye İlçe Başkanı Ergün: "AK Parti büyük bir dava partisidir. Bu davaya inanan herkes bu yolda davasına sahip çıkarak yolumuza devam edeceğiz"

ORDU (AA) - AK Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, "AK Parti büyük bir dava partisidir. Bu davaya inanan herkes bu yolda davasına sahip çıkarak yolumuza devam edeceğiz" dedi.

Ergün, parti binasında, 7 Haziran genel seçimlerine ilişkin basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede, seçimde Ünye'nin AK Parti'ye yüzde 60,8 oranında oy vererek Ünyeli hemşehrisi Numan Kurtulmuş'a sahip çıktığını söyledi.

Ünyeli seçmene verdiği destek için teşekkür eden Ergün, "7 Haziran'da vatandaşlarımız demokrasimizin gereklerinden en önemlisi olan sandığa giderek seçimini yapmış ve AK Parti 'ye yüzde 40,7 oranında destek vererek partimizi birinci yapmıştır. Partimiz Ordu ilimizde de yüzde 52.92 oranında oy alarak yine birinci parti olmuş ve 3 milletvekili çıkarmıştır. İlçemizde ise partimiz yüzde 60.8 oy oranıyla birinci olmuş il genelinde iyi bir yer edinmiş, adaylarımıza ve Numan Kurtulmuş'a sahip çıkmıştır. Bu konuda hassasiyet gösterdikleri için Ünyelilere teşekkür ederim" dedi.

Seçim tablosuna bakıldığında koalisyon hükümeti kurulacağını veya erken seçime gidileceğini söyleyen Ergün, şunları kaydetti:

"Bu tabloya göre ülkemizde ya bir koalisyon hükümeti ya da seçim hükümeti kurulacaktır. Bu da 13 yıldır süregelen istikrar ile alakalı bazı soru işaretlerini hepimizde bırakmaktadır. Bugün piyasalarda dolar belli bir düzeyde yükselmiş, borsa belli bir düzeyde düşmüş ve bu sonucun tepkilerini hemen aksettirmiştir. Siyasi büyüklerimiz çeşitli temaslarını Ankara 'da yürütmekte ve gerekli görüşmeleri yapmaktadır. Biz teşkilat olarak 2 aydır gece gündüz demeden özverili bir çalışma yürüterek seçimlere girdik. Emeği geçen teşkilatımızın her kademesinde görev alan kardeşlerime, bizimle koşan dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum"

Ergün, ekip olarak olası ikinci seçime hazır olduklarını da ifade ederek, "Ülkemizin istikrarı için gece gündüz çalışmaya razıyız. Biz ekip olarak görevimizin başındayız ve yürütülecek olan çalışmalarda siyasi büyüklerimizin yanındayız. AK Parti büyük bir dava partisidir. Bu davaya inanan herkes bu yolda davasına sahip çıkarak yolumuza devam edeceğiz. Kimse bu sonuçlardan kendine bir pay çıkarmaya kalkmasın" diye konuştu.