Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Akdeniz: - "Demokrasiler kesintiye uğramadığı veya uğratılmadığı sürece her seçimin kendi kazanımları ve kayıpları muhakkak ki olacaktır. Önemli olan halkın iradesine saygı göstermeyi kendimize ilke edinmektir"

ORDU (AA) -  Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, "Demokrasiler kesintiye uğramadığı veya uğratılmadığı sürece her seçimin kendi kazanımları ve kayıpları muhakkak ki olacaktır. Önemli olan halkın iradesine saygı göstermeyi kendimize ilke edinmektir" dedi. 

Akdeniz, yaptığı yazılı açıklamada, 7 Haziran genel seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye'de siyasi hayatın, demokrasi açısından her seçimde yeni şeyler öğrendiğini bundan sonra da öğrenmeye devam edeceğini ifade eden Akdeniz, her sürecin kendi içinde doğruları veya yanlışları anlamak açısından oldukça önemli olduğuna işaret etti. 

Her seçimin yeni kazanımları beraberinde getireceğine dikkati çeken Akdeniz, şunları kaydetti:

"Demokrasiler kesintiye uğramadığı veya uğratılmadığı sürece her seçimin kendi kazanımları ve kayıpları muhakkak ki olacaktır. Önemli olan halkın iradesine saygı göstermeyi kendimize ilke edinmektir. Elbette, fikir tartışmalarımız olacaktır, elbette, uyuştuğumuz veya uyuşamadığımız görüşlerimiz ve görüş ayrılıklarımız olacaktır. Bunlar birlikte yaşama kültürümüzün ortak desenleridir. Bu topraklarda, hukukun üstünlüğünü, düşünce ve ifade özgürlüğünü esas almış, birlikte yaşamayı kendine görev saymış her birey, diğer bireyi anlayabildiği ölçüde, yaşanabilir bir Türkiye bizleri her zaman bekliyor olacak."