Milletvekilleri mazbatalarını alıyor

Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
- Ordu'da CHP milletvekilleri mazbatalarını aldı

ORDU (AA) - Ordu'da 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde CHP 'den milletvekili seçilen Seyit Torun ile Mustafa Adıgüzel mazbatalarını aldı.

İl Seçim Kurulu Başkanı Cengiz Sert, Ordu Adalet Sarayı'nda düzenlenen törende, Torun ve Adıgüzel'e mazbatalarını takdim etti.

Torun, törenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimin ardından mazbatalarını aldıklarını belirterek, "Bu çok güzel bir duygu" dedi. 

"Hemşehrilerimizin teveccühü ile bir yerlere gelmek, onlara hizmet etmek, onlar adına bu yetkiyi almak son derece önemli" diyen Torun, şunları dile getirdi:

"Bize bugüne kadar katkı veren, vermeyen, destek olan, olmayan bütün vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonra görevimiz Ordu'yu en iyi şekilde temsil etmektir. Ordu'muza faydalı hizmetler yapmaktır. Ordu'muzun sorunlarını çözmektir. Her noktasında bulunan insanlarımızın mutlaka ve mutlaka yanlarında olarak çözüm üretmektir. Allah mahcup etmesin. İnşallah Ordu'ya hep beraber faydalı görevlerde bulunacağız."

Koalisyon tartışmalarına ilişkin soruyu da cevaplandıran Torun, şunları kaydetti:

"Burada mutlaka bir çözüm çıkacağını düşünüyorum. Çünkü iki yıl bile olmadan 4 seçim yapmanın gerçekten ülkemiz adına da çok olumlu olacağını düşünmüyorum. Sıkıntılar yaratacağını düşünüyorum. Demokratik bir çerçevede mutlaka bir çözüm üretilecektir. Şu anda görüşmeler yapılıyor herkes kendince elini güçlendirme adına söylemlerde bulunuyor. Ama inanıyorum ki bu yapıdan ve halkımızın beklentilerine uygun bir koalisyon çıkacaktır."

Mustafa Adıgüzel ise seçim sürecini sıkıntısız bir şekilde geçirdiklerini ifade ederek, "Çok güzel bir seçim geçirdik. Her şeyden önce demokratik bir mücadeleydi. Biz fikirlerimizi beyan ettik, bunun karşılığında da bizlere bu görev tevdi edildi" dedi. 

Adıgüzel, koalisyon tartışmalarına ilişkin ise şunları söyledi:

"Mecliste 4 parti var ama bir Türkiye var. Hatta meclisin dışında farklı görüşte bir çok parti var. Sonuçta bir hükümet olacak. Demek ki ortak paydada birleşilecek. Bunun da kim olacağına süreç karar verecek. Geneli yansıtan bir hükümet olmasını temenni ediyoruz. Biz de özelde Ordu'nun sesi ve nefesi olacağız. Herkese bir telefon kadar yakın olacağız. Halkın içinden kopmayacağız. Bunun da sözünü verdik."

Kendisinin doktor olduğunu ve sağlık sektörünün her biriminde çalıştığını da vurgulayan Adıgüzel, "Tabii ki bu çözüm politikalarında kesinlikle fikirlerimiz olacaktır. Hükümet içinde kalsak da bu fikirlerimiz olacaktır, dışında kalsak da olacaktır. Partimizin projelerine kendi tecrübelerimizi de katarak sektöre çok fayda sağlayacağımızı düşünüyorum" dedi. 

Daha sonra törene katılanlar, adliye binası çıkışında hatıra fotoğrafı çektirdi.