Muhasebeciler Haftası

Muhasebeciler Haftası
Muhasebeciler Haftası
ORDU (AA) - Ordu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Ertuğrul Yüksel, "Her bireyin, her kişinin, her kuruluşun muhasebesi...

ORDU (AA) - Ordu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Ertuğrul Yüksel, "Her bireyin, her kişinin, her kuruluşun muhasebesi var. Hatta polisin, hakimin savcının bize zaman zaman 'ben vicdan muhasebesi yaptım böyle karar verdim' dediği de çok olmuştur. Bu anlamda muhasebe herkese lazımdır" dedi.

Ordu SMMMO, Muhasebeciler Haftası dolayısıyla Ünye'de yemek programı düzenledi.

Ordu SMMMO Başkanı Ertuğrul Yüksel, bu haftada düzenledikleri etkinliklerle amaçlarının muhasebenin ne anlama geldiğini, muhasebenin herkese lazım olduğunu, muhasebenin sadece şirketlerin esnafların kayıtlarını tutmak olmadığını kamuoyuna anlatmak ve marka değerini yükseltmek olduğunu söyledi.

"Her bireyin, her kişinin her kuruluşun muhasebesi var" diyen Yüksel, "Hatta polisin, hakimin savcının bize zaman zaman 'ben vicdan muhasebesi yaptım böyle karar verdim' dediği de çok olmuştur. Bu anlamda muhasebe herkese lazımdır. Bizim bu birlik ve beraberliğimiz, iş ortaklığımız sonuna kadar devam edecek" diye konuştu.

Ordu Defterdarı Erol Pişkin de Vergi ve Muhasebeciler Haftası'nın birbirlerinin tamamlayıcısı olduğunu vurguladı.

Konuşmaların ardından Ordu SMMMO'nun aralık - ocak ayı içerisinde düzenlemiş olduğu Bağımsız Denetim Geçiş Eğitimlerine Ünye'den katılan 8 kişiye belgeleri teslim edildi.

Programa Ordu Defterdarı Erol Pişkin, Ordu SMMMO Başkanı Ertuğrul Yüksel, Oda Sekreteri Bahadır Baş, Ünye Vergi Dairesi Müdürü Gökhan Yeneş, Ünye'de faaliyet gösteren serbest muhasebeci ve mali müşavirler katıldı.


  ETİKETLER:

  Yemek

  ,

  Vergi

  ,

  denetim

  ,

  ,

  zaman

  ,

  Birlik

  ,

  Aralık