Muhtarlarda "19 Ekim" mutluluğu

Muhtarlarda "19 Ekim" mutluluğu
Muhtarlarda "19 Ekim" mutluluğu
- İçişleri Bakanı Selami Altınok'un "19 Ekim gününü Muhtarlar Günü olarak ilan edeceğiz" açıklaması muhtarlar tarafından sevinçle karşılandı - Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Akdeniz: "Sayın Bakanımızın Anadolu Ajansı Editör Masası'nda vermiş olduğu bu müjde tüm camiada sevinçle karşılanmıştır"

ORDU (AA) - İçişleri Bakanı Selami Altınok'un "19 Ekim gününü Muhtarlar Günü olarak ilan edeceğiz" açıklaması muhtarlar tarafından sevinçle karşılandı.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Sayın Bakanımızın Anadolu Ajansı Editör Masası'nda vermiş olduğu bu müjde tüm camiada sevinçle karşılanmıştır" dedi. 

"Önümüzdeki günlerde resmiyet kazanacak olan '19 Ekim Muhtarlar Günü' bütün muhtarlarımıza hayırlı olsun" diyen Akdeniz, "Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu olarak daha önce 19 Ekim'in her yıl 'Muhtarlar Günü' olarak kutlanması amacıyla Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne başvurumuz olmuştu. Bu başvurumuzun olumlu değerlendirilmesi son derece mutluluk vericidir" diye konuştu. 

Artık muhtarların da bir gününün olacağını vurgulayan Akdeniz, "Artık bizlerin de bir günü var. Bizlere bu değeri veren başta Sayın Başbakanımız olmak üzere tüm hükümet üyelerine teşekkür ederiz" ifadesini kullandı.