ODÜ'lü akademisyen TÜBA Asosiye üyeliğine seçildi

ODÜ'lü akademisyen TÜBA Asosiye üyeliğine seçildi
ODÜ'lü akademisyen TÜBA Asosiye üyeliğine seçildi
- ODÜ Rektörü Prof. Dr. Yarılgaç: "Akademisyenlerimizin ulusal ve uluslararası platformlarda bilimsel anlamdaki başarıları bizleri gururlandırmaktadır"

ORDU (AA) - Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Asosiye üyeliğine seçilen Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Filiz Kuralay'a başarı belgesi takdim etti.

Yarılgaç'ın makamında gerçekleşen görüşmede ODÜ Genel Sekreteri Metin Karakuş da hazır bulundu.

TÜBA'nın Asosiye üyeliğine seçilen Kuralay'ı başarılarından dolayı tebrik eden Yarılgaç, "Bilimsel araştırma ve projelendirme çalışmalarını desteklemeyi öncelikli hedef olarak kabul eden üniversitemizde bilimsel kaliteyi artırmak adına araştırmacılarımızın önünü açmak ve onları teşvik etmek için çaba göstermekteyiz. Bu çabanın karşılığı olarak akademisyenlerimizin ulusal ve uluslararası platformlarda bilimsel anlamdaki başarıları bizleri gururlandırmaktadır" dedi. 

Yarılgaç, araştıran, bilimsel gelişmeleri yakından takip eden, yetenekli ve genç bilim adamlarına her daim ihtiyaçları olduğunu vurgulayarak, "İnanıyoruz ki genç akademisyenimiz, projelerine yenilerini ekleyerek kendini daha da geliştirecek ve yeni başarılara imza atarak, üniversitemizi en iyi şekilde temsil edecektir. Üniversitemizde araştırmacı kimliğiyle öne çıkan genç araştırmacı hocamızın diğer akademisyenlerimize de örnek teşkil edeceğini düşünüyor ve TÜBA'da asli üye olmasını da temenni ederek yapacağı tüm çalışmalarda başarılar diliyorum" diye konuştu.

TÜBİTAK Bilim Kurulu, Yükseköğretim Kurulu ve Asıl üyeler tarafından yetenekli genç bilim adamları arasından 3 yıllığına Asosiye üye olarak seçilen Doç. Dr. Filiz Kuralay, TÜBA 2015 yılı "Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programı" (GEBİP) kapsamında "Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı" ödülüne layık görülmüştü.


  ETİKETLER:

  TÜBİTAK

  ,

  Türkiye

  ,

  Edebiyat

  ,

  Kimya

  ,

  Bilim

  ,

  genç

  ,

  2015