Ordu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Küçükoğlu:

Ordu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Küçükoğlu:
Ordu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Küçükoğlu:
-"300 yataklı Fatsa Devlet Hastanesi'nin ocak ayının sonunda hizmete açılması planlanıyor"

ORDU (AA) - Ordu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Murat Küçükoğlu, 300 yataklı Fatsa Devlet Hastanesinin ocak ayının sonunda hizmete açılmasının planlandığını bildirdi.

Küçükoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastanenin hizmete girmesi için çalışmaların aralıksız sürdüğünü söyledi.

Hastane inşaatını yapan yüklenici firmanın, TOKİ'ye geçici kabul başvurusu yaptığını anlatan Küçükoğlu, şöyle devam etti:

"10 güne kadar ilgili heyetin gelmesini bekliyoruz. Geçici kabulün yapılmasından sonra hastanemizdeki sistemleri ve tıbbı cihazları test edeceğiz. Sistemlerde herhangi bir aksaklık olmaz ise yılbaşına kadar hastaneyi teslim alacağız. Ocak ayı içerisinde de yeni hastanemize taşınmayı planlıyoruz. Ocak ayının sonuna kadar da taşınma işlemlerini bitirmeyi hedefliyoruz. Beklenmedik bir sorun olursa bu süreç biraz uzayabilir. 10 gün sonra borulara gaz verilecek ve test yapılacak. Bu noktada Valimiz İrfan Balkanlıoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz'ın ciddi destekleri oldu. Hastanemiz için gerekli olan tıbbi cihazlarımızın ihalesini zaten yapmıştık ve yapmaya da devam ediyoruz."

Küçükoğlu, Kumru, Korgan ve Aybastı ilçelerinde de hastane çalışmalarının sürdüğünü belirterek, şunları kaydetti:

"50 yataklı Kumru Devlet Hastanesinin inşaatı şu an devam ediyor. Önümüzdeki yılın sonunda bu hastanemizin bitirilmesini düşünüyoruz. 50 yataklı Korgan Devlet Hastanesi yatırım programına alındı. Şu anda projesinin onaylanması bekleniyor. 2016 yılı içerisinde de bu hastanemizin ihalesi yapılacak. 50 yataklı Aybastı Devlet Hastanemiz de aynı şekilde yatırım programına alındı. Projesi 2016 yılı içerisinde ihaleye çıkacak."