Ordu PTT Başmüdürlüğünden pul sergisi

Ordu PTT Başmüdürlüğünden pul sergisi
Ordu PTT Başmüdürlüğünden pul sergisi
ORDU (AA) - Ordu'nun il oluşunun 94. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında, Ordu PTT Başmüdürlüğü ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce ortaklaşa...

ORDU (AA) - Ordu'nun il oluşunun 94. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında, Ordu PTT Başmüdürlüğü ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce ortaklaşa düzenlenen pul sergisi, Vali İrfan Balkanlıoğlu'nun da katılımıyla açıldı.

Ordu Kültür Sanat Merkezi fuaye alnında düzenlenen serginin açılışına, Vali Balkanlıoğlu'nun yanı sıra, Gülyalı Kaymakamı Mehmet Akif Köse, İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur, Ordu PTT Başmüdür Vekili Şenel Yücel, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Ordu PTT Başmüdürlüğü ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü personeli katıldı.

Balkanlıoğlu, 1922 yılından günümüze kadar çıkan posta pullarının sergilendiği serginin açılışında yaptığı konuşmada, "PTT Teşkilatı, Türkiye 'nin en eski ve en köklü teşkilatlarından birisidir. Geçmişi Osmanlı dönemine dayanıyor. Tabi o zaman telefonlar falan bu kadar gelişmediği için insanlar haberleşmek istediklerinde 'Posta Tatarları' denilen usta birlikler tarafından bu hizmet sunulmuş. PTT hakikaten günümüzde çok büyük bir öneme sahip. Türkiye'nin her yerinde artık PTT şubeleri, bankacılık hizmeti verebilen güzel ve modern yapılanmayı görebilmek mümkün. Atık koliler, gönderiler, mektuplar çok daha güvenli takip edilebilir sistemle alıcısına ulaştırılıyor. Dolayısıyla PTT, hizmet veren diğer özel sektörün çok daha ilerisine geçti son dönemlerde. O bakımdan tebrik ediyorum" dedi.

Ordu PTT Başmüdür Vekili Şenel Yücel ise, "Ordu'nun il oluşunun 94. yıl dönümünde, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ile birlikte böylesine kapsamlı bir pul sergisini düzenlemenin heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Herkesin bildiği gibi pul demek, PTT demektir. İlk pulumuz olan 'Tuğralı Pullar'ın tedavüle sürüldüğü 1 Ocak 1863'ten bu yana PTT Türk pullarının daima daha da güzelleşmesi, çeşitlenmesi ve koleksiyonculuk kültürünün her yaştan insanımız arasında yerleşmesi için tüm desteği vermektedir. 1 - 4 Nisan tarihleri arasında açık kalacak sergimizde, 20 adet panoda, 1922 yılından bu yana tedavüle sürülen ve her biri ayrı değer taşıyan pullar sergilenecektir" diye konuştu.

PTT tarafından 1922 yılından bugüne kadar tedavüle sürülen pulların sergilendiği sergide, 1960 yılında Ordu ili için özel olarak çıkarılan posta pulları da yer alıyor,

Pul sergisi, Ordu'nun il oluş tarihi olan 4 Nisan 2015 Cumartesi gününe kadar açık kalacak.