Ordu Valisi Balkanlıoğlu:

Ordu Valisi Balkanlıoğlu:
Ordu Valisi Balkanlıoğlu:
- "Alacağımız kararlar ve uygulayacağımız tedbirlerle fuhuşun kökünü kazımalıyız"

ORDU (AA) - Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, "Alacağımız kararlar ve uygulayacağımız tedbirlerle fuhuşun kökünü kazımalıyız" dedi. 

 Zührevi Hastalıklar ve Fuhuşla Mücadele Komisyonu toplantısında konuşan Vali Balkanlıoğlu, yapılan etkin denetimler sonrası kentte özellikle yol kenarlarında yaşanan fuhuş olaylarında azalma yaşandığını söyledi.

Vali Balkanlıoğlu, fuhşun önlenmesi için daha etkin mücadele yürütülmesi noktasında gerekli adımların atılacağı belirterek, şunları kaydetti:

"Hukuki yetkilerimizi sonuna kadar kullanmak suretiyle fuhuşla daha etki mücadele yürütmemiz gerekiyor. Ordu'da fuhuşu tamamen ortadan kaldırmamız, artık şikayet konusu olmaktan çıkartmalıyız. Alacağımız kararlar ve uygulayacağımız tedbirlerle Ordu'da fuhşun kökünü kazımalıyız. Fuhuşu yapana, aracılık edene, yer sağlayana mevzuatın öngördüğü en ağır ceza ve yaptırımları uygulamalıyız. Devlet kurumları olarak fuhuşun önlenmesi konusunda üzerimize düşen görevi en etkin ve caydırıcı şekilde yapmalıyız. Bu konuda her türlü tedbiri alıp en etkin şekilde kontrol ve denetimleri yapmalıyız. Ordu'daki herkes bizden bunu bekliyor."


    ETİKETLER:

    Ceza