Ordu Valisi Balkanlıoğlu'na ziyaretler

Ordu Valisi Balkanlıoğlu'na ziyaretler
Ordu Valisi Balkanlıoğlu'na ziyaretler
ORDU (AA) - Avrupa'dan gelen Türk akademisyenler, Vali İrfan Balkanlıoğlu'nu ziyaret etti.US Akademisyenler Platformu mensubu...

ORDU (AA) -  Avrupa 'dan gelen Türk akademisyenler, Vali İrfan Balkanlıoğlu'nu ziyaret etti.

US Akademisyenler Platformu mensubu akademisyenler, Balkanlıoğlu'nun daveti üzerine gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Ordu'ya geldi.

Vali Balkanlıoğlu, toplantı salonunda yaptığı açıklamada, genç akademisyenleri Ordu'da görmekten ve ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, "Almanya'ya geldiğimde içinizdeki bazı arkadaşlarla görüşme, tanışma fırsatım olmuştu. Öncelikle Türkiye 'ye, Karadeniz'e, Ordu'ya hoş geldiniz. Türkiye'de, Karadeniz bölgesi çok güzel bir bölge. Ordu da ekstra güzel bir il. Ordu, Karadeniz'in incisi bir şehirdir. Bunu ben demiyorum. Ordu'yu ziyaret eden yerli ve yabancı turistler söylüyor" dedi.

Avrupa'da öğrenim gören ve akademik kariyer yapan gençlerin, Türkiye'nin medarıiftiharı olduğunu vurgulayan Balkanlıoğlu, kendileri ile gurur duyduğunu dile getirdi.

Akademisyenlere, öz değerlerini muhafaza ederek kendilerini geliştirmeleri tavsiyesinde bulunan Balkanlıoğlu, şunları kaydetti:

"Sizler, eğitimli gençler olarak ileride Türkiye'nin sosyal , siyasal, kültürel ve ekonomik hayatına katkıda bulunmalısınız. Yani Avrupa'da aldığınız bilgi, birikim, donanım ve mesleki tecrübeyi Türkiye'de de değerlendirebilirsiniz. Akademisyen olarak ya da bir ticaret erbabı olarak veya bir şirkette üst düzey yönetici olarak. Bunu yapanlar var. Hem Avrupa hukukunu hem Avrupa'nın kültürünü hem de Avrupa dilini gayet iyi biliyor ve o donanıma sahip olmanız büyük avantajdır. Dolayısıyla bu tür gelişmeler bizler için son derece önemli."

Konuşmanın ardından valilik binası önünde hatıra fotoğrafı çektirildi.