Ordu Valisi Balkanlıoğlu'ndan sanatçı Gürdal'a ziyaret

Ordu Valisi Balkanlıoğlu'ndan sanatçı Gürdal'a ziyaret
Ordu Valisi Balkanlıoğlu'ndan sanatçı Gürdal'a ziyaret
ORDU (AA) - Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu'nun yetiştirdiği sanatkarlardan biri olan ateşle yakma ve dağlama sanatçısı İhsan Gürdal'ı ziyaret...

ORDU (AA) - Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu'nun yetiştirdiği sanatkarlardan biri olan ateşle yakma ve dağlama sanatçısı İhsan Gürdal'ı ziyaret etti.

Gürdal'ın kendisine ait sanat evinde ziyarette bulunan Vali Balkanlıoğlu, yapılan eserleri yakından inceleyerek, İhsan Gürdal'dan bilgi aldı.

Kendisini ziyarete gelen İhsan Gürdal'ı, sanat evinde de ziyaret etmek istediğini ve yapılan el sanatlarını yakından görmek istediğini ifade eden Vali Balkanlıoğlu, "Hakk-ı Binnar Ateşle yakma ve dağlama sanatını yaşatmak, genç nesillere aktarmak gerekiyor. Ordu sanata ve sanatçıya değer veren bir il. Burada çok güzel eserler ortaya çıkarılmış ve hepsi birbirinden güzel. Valilik olarak desteğimizin tam olduğunu belirtmek isterim" dedi. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ateşle yakma ve dağlama sanatçısı İhsan Gürdal ise "Sayın Valimizin teşrifleri beni çok mutlu etti. Anlamı olan eserler yapmaya çalışıyorum. Ateşle yakma ve dağlama sanatını gelecek kuşaklara aktarmak istiyorum. Bu sanat mutlaka yaşatılmalı" diye konuştu.