Ordu'da 1. Yunus Emre Sempozyumu

Ordu'da 1. Yunus Emre Sempozyumu
Ordu'da 1. Yunus Emre Sempozyumu
ORDU (AA) - Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ünye Şeyh Yunus Emre Derneği işbirliğiyle 1. Yunus Emre Sempozyumu düzenlendi.Ünye Halil Efendi Sosyal...

ORDU (AA) - Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ünye Şeyh Yunus Emre Derneği işbirliğiyle 1. Yunus Emre Sempozyumu düzenlendi.

Ünye Halil Efendi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen sempozyumun ilk oturumunda konuşan Ünye Şeyh Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar Argan, sempozyumda Yunus Emre'nin sevgisi, aşkı, insanlığa verdiği mesajların anlatılacağını belirterek, "Yunus Emre sevgisi paylaştıkça çoğalacak. Dolayısıyla gün geçtikçe Şeyh Yunus Emre gibi sevdalı nesiller meydana gelmesine vesile olacağız" dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu ise Ünye'de ilk kez Yunus Emre'yi böyle bilimsel ve ulusal olarak andıklarını ifade ederek, "Bir il yetiştirdiği değerlerle anılır. Yunus Emre de bu bölgede yaşamıştır, bizim bir değerimizdir. Biz bununla gurur duymalı ve sahip çıkmalıyız. Biz bu programı ne kadar zenginleştirirsek, ne kadar çok insanımıza Yunus Emre'yi tanıtırsak bizim için o kadar faydalıdır" dedi.

Prof. Dr. Ünal Kılıç'ın başkanlık ettiği sempozyuma konuşmacı olarak katılan akademisyenlerden Prof. Dr. Hüseyin Akkaya "Yunus'un Şiiri", Prof. Dr. Kadir Özköse "Yunus Emre'nin Tasavvufi Çağrısı", Doç. Dr. Hakan Yekbaş "Kendi Dilinden Yunus Emre", Yrd. Doç Dr. Meliha Sarıkaya ise "Yunus'tan Süleyman Çelebi'ye Arayış ve Karar" konulu sunum yaptı.