Ordu'da 144 kişi gençlik kampına gitti

Ordu'da 144 kişi gençlik kampına gitti
Ordu'da 144 kişi gençlik kampına gitti
ORDU (AA) - Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mustafa Genç, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın gençlerin serbest zamanlarını çeşitli sosyal, kültürel...

ORDU (AA) - Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mustafa Genç , Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın gençlerin serbest zamanlarını çeşitli sosyal , kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendirmelerini sağlamak amacıyla her yıl düzenlediği gençlik kampına 144 gencin katıldığını söyledi.

Genç, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, kampların ücretsiz gerçekleştirildiğini ve eylül ayına kadar gençlerin kamplara gönderileceğini belirtti.

Gençlik kampında birçok sosyal ve kültürel aktivitelerin yer aldığını ifade eden Genç, "Farklı kültürlerin buluşma noktası olan yaz gençlik mamplarında gençlerimizin serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebileceği birçok sosyal ve kültürel aktivite yer alıyor. 7 gün sürecek kamplarda gençlerimize, yüzme, tiyatro, el sanatları, müzik, basketbol, voleybol ve futbol gibi sportif etkinliklerle gezi ve eğitici seminerler gibi kültürel faaliyetlere katılma imkanı sunulmaktadır" dedi.

Kampa katılan gençlerin ulaşım, konaklama ve yemek ihtiyaçlarının bakanlık tarafından karşılandığını anlatan Genç, "Gençlerimizi bu tür etkinliklerden ve yıl boyu devam eden ücretsiz kurslarımızdan yararlanmaları için Ordu İl ve İlçelerimizde bulunan gençlik merkezlerine davet ediyorum" dedi.