Ordu'da "Arıcılıkta Modern Uygulamalar" semineri

Ordu'da "Arıcılıkta Modern Uygulamalar" semineri
Ordu'da "Arıcılıkta Modern Uygulamalar" semineri
ORDU (AA) - Ordu'da "Arıcılıkta Modern Uygulamalar" konulu eğitim semineri düzenlendi.Bir otelde düzenlenen seminerde, teknik arıcılık ve koloni...

ORDU (AA) - Ordu'da "Arıcılıkta Modern Uygulamalar" konulu eğitim semineri düzenlendi.

Bir otelde düzenlenen seminerde, teknik arıcılık ve koloni bakımı üzerine yüksek ziraat mühendisi Ahmet Kuvancı, ana arı ve suni tohumlama üzerine ziraat mühendisi Hasan Ese, arı sağlığı ve hastalıkları üzerine veteriner hekim Fatih Yılmaz, bal arılarının yararlandıkları kaynaklar ve polinizasyon üzerine yüksek ziraat mühendisi Şeref Cımbırtoğlu, arı ürünleri üzerine yüksek gıda mühendisi Neslihan Çakıcı ve apiterapi üzerine de gıda mühendisi Fazıl Güney sunum yaptı.

Arıcılık Araştırma İstasyonu Müdürü Feyzullah Konak; seminerde yaptığı konuşmada, sektörün ve arıcılık yapan çiftçilerin gelir kaynağını artıran, refah seviyelerini yükselten çalışmalara imza attıklarını belirterek, örnek olarak polen üretiminde görülen artışı gösterdi.

Mobil Arıcılık Sistemi, polinasyon ve online sistemde arı kovanların durumlarını takip etme gibi dikkat çekici projelerin yapıldığını ifade eden Konak, müdürlük bünyesinde kurulan bazı tesislerin de tanıtımını yaptı.

Konak, tesislerin tüm arıcıların hizmetinde olduğunu, ürünlerine katma değer katacak bir tesis olduğunu vurguladı.


  ETİKETLER:

  Fatih

  ,

  Modern

  ,

  Ziraat

  ,

  gıda

  ,

  eğitim