Ordu'da kan bağışı hedefleri

Ordu'da kan bağışı hedefleri
Ordu'da kan bağışı hedefleri
ORDU (AA) - Türk Kızılayı Ordu Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Cengiz Dönmez, son 9 aylık süreçte 13 bin ünite kan bağışı aldıklarını ve yıl sonundaki...

ORDU (AA) - Türk Kızılayı Ordu Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Cengiz Dönmez, son 9 aylık süreçte 13 bin ünite kan bağışı aldıklarını ve yıl sonundaki hedefi yakalamak için 7 bin ünite kana daha ihtiyaç olduğunu söyledi.

Dönmez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, en düşük kan bağışının haziran, temmuz ve ağustos aylarında yapıldığına dikkati çekti.

Okulların tatil olması, ramazan ayı ve fındık hasadı nedeniyle kan bağışı sayısında düşüş yaşandığına işaret eden Dönmez, "Yaz ayları, okulların tatile girmesi, ramazan ve fındık hasadına denk geliyordu. Böyle olunca da haziran, temmuz ve ağustosta kan bağış oranımız ister istemez azalıyordu. Bu aylarındaki aylık kan bağışı hedefimiz bin 400'dü. Bu hedefi de büyük bir başarıyla gerçekleştirdik" dedi.

Söz konusu aylar haricinde kan bağışı sayısının aylık bin 800'ün altına düşmediğini aktaran Dönmez, "9 aylık süreçte bizler 13 bin 82 ünite kan bağışı topladık. Yıl sonundaki hedefi yakalamamıza 6 bin 900 ünite kaldı" diye konuştu.