Ordu'da kütüphanesiyle örnek lise

Ordu'da kütüphanesiyle örnek lise
Ordu'da kütüphanesiyle örnek lise
ORDU (AA) - Ünye ilçesinde Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 3 binin üzerinde güncel kitabıyla dikkat çekiyor.Ünye Milli Eğitim Şube...

ORDU (AA) - Ünye ilçesinde Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 3 binin üzerinde güncel kitabıyla dikkat çekiyor.

Ünye Milli Eğitim Şube Müdürü Aydın Keleş, Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yenilenen kütüphanesini inceledi.

İlçede önemli bir kütüphanenin liseye kazandırıldığını söyleyen Keleş, "Okumanın ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz ve öğrencilerimiz de zamanla bu kütüphaneyi aşındıracaklardır. Kütüphane çok faydalı ve yararlanılabilecek kaynaklar var. Umut ediyorum ki lise öğrencilerimiz boş zamanlarını daha iyi değerlendirebileceklerdir. İlçemize ve okulumuza böyle bir alan kazandıran Ünye Milli Eğitim Müdürlüğümüzü kutluyor ve teşekkür ediyorum" dedi.

Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mustafa Temiz, "Eğitim öğretim için okulumuzdaki tüm altyapıyı tamamladık" dedi.

Lisenin yenilenen kütüphanesinin şu an 3 binin üzerinde güncel kitapla hizmet verdiğini belirten Temiz, şunları kaydetti:

"Yaptığımız işlerde en çok zevk aldığımız ve hoşumuza giden iş kütüphanemiz. Üç bin üzerinde güncel kitaplarımızla hizmet vermeye çalışıyoruz. Eserleri okumanın yanı sıra koruması ve sonraki nesillere aktarılması da çok önemlidir. Bunlarla beraber kurmuş olduğumuz barkod sistemiyle takibini de rahatça sağlayabiliyoruz. Mekan bu kadar güzel, kitaplar güncel peki okuma oranları nasıl diyecek olursanız? Eylül ayından itibaren 4 bin 112 kitabımızı biz öğrencilerimize ödünç olarak vermişiz. Lisemizde 600 öğrencimiz var, kişi başı ortalama 7 kitap vermişiz. Sene sonuna kadar öğrenci başı ortalama 10 kitap okunmasını hedefliyoruz. Öğrenci kitlemize baktığımızda bunun derslerine olumlu yansımakta olduğunu görüyoruz. Üniversiteye hazırlanan öğrencilerimizin edebiyat, Türkçe ders alanlarına olumlu yansımalarını görüyoruz ve bu bize mutluluk veriyor."

Temiz, okul öğretmenleri ve çok yoğun olmasa da bunun yanı sıra diğer okullardan öğretmenlerin ve öğrencilerin de kütüphanelerine üye olduğunu ve kitap aldıklarını sözlerine ekledi.

Eğitim öğretim yılı içerisinde okul kütüphanesinden en çok kitap alıp okuyan 10/A sınıfı öğrencisi Çiğdem Yılmaz'a, Milli Eğitim Şube Müdürü Aydın Keleş tarafından hediye verildi.