Ordu'da kuyumcu dükkanındakilerin rehin alınması

Ordu'da kuyumcu dükkanındakilerin rehin alınması
Ordu'da kuyumcu dükkanındakilerin rehin alınması
- Fatsa'da girdikleri kuyumcu dükkanındakileri rehin alan 2 zanlı, emniyetteki işlemlerin ardından sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü

ORDU (AA) - Ordu'nun Fatsa ilçesinde kuyumcu dükkanındakileri rehin aldıktan sonra teslim olan 2 zanlı, İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerin ardından sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü.

Yaklaşık 10 saat sonra rehineleri serbest bırakarak teslim olan zanlılar Ö.S. ve kardeşi G.S, geniş güvenlik önlemleri altında polis minibüsüne bindirildi. 

Bu sırada çevredeki vatandaşların da tepki gösterdiği şüpheliler, İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerin ardından şüpheliler, sağlık kontrolünden geçirilmek üzerine Fatsa Devlet Hastanesine götürüldü.

Öte yandan kuyumcu dükkanında inceleme başlatan olay yeri inceleme ekipleri de çalışmalarını tamamladı. 

Dükkan içerisinde delil toplayan ekipler, iş yerinin güvenlik kamerası görüntülerine ulaşmak için de bilgisayarın hard diskine el koydu. 

- Rehine o anı anlattı 

Öte yandan rehinelerden, dükkan sahibi Hasan Gül'ün oğlu Beytullah Gül, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2 şüphelinin sabah 9.30 sıralarında dükkana girdiğini belirterek, "Önce raflardaki altınları boşalttılar. Daha sonra kasadaki para ve altınları almak istedikleri sırada polis geldi. Polisin geldiğini görünce panik yaparak bizleri rehin aldılar" dedi. 

İçeride 3 kişinin rehin kaldığını dile getiren Gül, "Gün boyunca yaptığımız konuşmalarda bize bir şey olmayacağını söylediler. Ardından da sırayla bizi serbest bıraktılar" diye konuştu.

Ellerinin arkadan plastik kelepçeyle bağlandığını da anlatan Gül, "O sırada çok şey düşünemedik. 'Allah ne derse o olur' dedik.' Vurulan arkadaşa 'içeriden çıkma' dediler. O da çıkınca silah patladı ve yaralandı" ifadesini kullandı.

Gül, iş yerindeki bilgisayarın hard diskinde arıza olduğundan olay anına ilişkin görüntü bulunamadığını, polisin hard diski alarak götürdüğünü de sözlerine ekledi.