Ordu'da kuyumcu dükkanındakilerin rehin alınması

Ordu'da kuyumcu dükkanındakilerin rehin alınması
Ordu'da kuyumcu dükkanındakilerin rehin alınması
- Vali Balkanlıoğlu: "Hiç kimsenin burnu kanamadan neticelenmesi bizler için büyük onur ve gurur kaynağı oldu. Ekibimizi yürekten tebrik ediyorum ve hepsinin alınlarından öpüyorum" - Emniyet Müdürü Tayfur: "Sağ salim rehinelere de bir şey olmadan bu işi kazasız belasız neticelendirmiş olduk. Emeği geçen bütün personelime teşekkür ediyorum"

ORDU (AA) - Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Fatsa ilçesinde kuyumcu dükkanındakilerin rehin alınmasına ilişkin, "Hiç kimsenin burnu kanamadan neticelenmesi bizler için büyük onur ve gurur kaynağı oldu. Ekibimizi yürekten tebrik ediyorum ve hepsinin alınlarından öpüyorum" dedi. 

Vali Balkanlıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaşanan olayın Ordu'nun imajına zarar verecek yanlış bir davranış olduğunu belirterek, "Olayın hemen başında terörle ilgisi var mı diye bir değerlendirme yaptık. Fakat iki kişinin Ordu'nun bir ilçesinden oldukları anlaşıldı. İki kardeş kendince kafaya kafaya vermişler, artık seyrettikleri filmlerin fazla tesirinde mi kaldılar bilemiyoruz. Maalesef böyle bir yanlışa imza atmışlar" diye konuştu. 

Şüphelilerin olayda silah kullanıp bir kişiyi yaraladığını anımsatan Balkanlıoğlu, "Olay bu kadar ciddiydi. Çok şükür yaralanan vatandaşın durumu iyi. Daha sonra da rehineleri birer birer serbest bıraktılar. Ardından kendileri de teslim oldu" ifadesini kullandı. 

Yaklaşık 9 saat süren rehine olayında ekiplerin çok ciddi çaba sarf ettiklerini anlatan Balkanlıoğlu, "Özellikle bu konuda eğitim almış polis memurumuzdan Allah razı olsun. Çok şükür hiç kimsenin burnu kanamadan şüphelileri ikna ederek bu sorunu tatlılıkla çözdük" şeklinde konuştu. 

"Emniyet Genel Müdürlüğü ve teşkilatına çok teşekkür ediyorum" diyen Balkanlıoğlu, "Olayın ciddiyetine binaen Ankara'dan özel  bir uçakla başka uzman ekipte geldi. Bu arkadaşların da bizleri yönlendirmesiyle ve desteğiyle bu iş tatlıya bağlanmış olduk" değerlendirmesini yaptı. 

Balkanlıoğlu, iki kardeşin olayın ardından ailesinin de üzüldüğünü vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Sonuç itibarıyla neticenin böyle hayırla sonuçlanması, hiç kimsenin burnunun kanamaması bizim için mutluluk kaynağı oldu ancak bundan sonra hiç kimsenin böyle bir şeye teşebbüs etmesi istenemez. Özel hareket polisleri ve keskin nişancılar elleri de tetikteydi. Soyguna teşebbüs eden bu iki kişinin hayatı da bizim çok profesyonelce çalışmamıza bağlıydı. Arkadaşlarımız hep birlikte bu işi başardı. Hiç kimsenin burnu kanamadan neticelenmesi bizler için büyük onur ve gurur kaynağı oldu. Ekibimizi yürekten tebrik ediyorum ve hepsinin alınlarından öpüyorum."

Ordu Emniyet Müdürü Caner Tayfur da 9 saatlik sabırlı bir çalışmanın sonucunda mutlu sona ulaştıklarını belirterek, "Sağ salim rehinelere de bir şey olmadan bu işi kazasız belasız neticelendirmiş olduk. Emeği geçen bütün personelime teşekkür ediyorum. Emniyet genel müdürlüğümüzün de büyük katkıları oldu" dedi.