Ordu'da kuyumcudaki hırsızlık

Ordu'da kuyumcudaki hırsızlık
Ordu'da kuyumcudaki hırsızlık
- Altınordu ilçesinde bir kuyumcudan altın çaldıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 kişi adliyeye sevk edildi -Kadın zanlılardan Döndü Ö'nün 22, Şeker Ö'nün ise 4 ayrı hırsızlık suçundan arandığı belirlendi

ORDU (AA) - Ordu'nun Altınordu ilçesinde bir kuyumcudan altın çaldıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 kişi, adliyeye sevk edildi.

Şarkiye Mahallesi Sırrıpaşa Caddesi'nde Mustafa Genç 'e ait kuyumcudan piyasa değeri 15 bin lira olan altını çaldıktan sonra kaçan ve polis ekiplerinin operasyonuyla saklandıkları fındık bahçesinde yakalanan Döndü Ö. (26), Şeker Ö. (33) ve Murat S'nin (43) emniyetteki sorguları tamamlandı. 

Zanlılar, emniyetten çıkarıldıkları sırada kendilerini yere atarak polise bir süre direndi. Sağlık kontrolünden geçirilen 3 zanlı daha sonra adliyeye sevk edildi. 

Bu arada Döndü Ö'nün 22, Şeker Ö'nün ise 4 ayrı hırsızlık suçundan arandıkları öğrenildi. 

- Emniyet müdürü ekiplerini kutladı 

Ordu Emniyet Müdürü Caner Tayfur, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayı bir saat gibi çok kısa zamanda çözdüklerini ifade etti.

Tayfur, "Operasyona katılan başta Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerimiz olmak üzere bütün personelimizi tebrik ediyorum. Özellikle suç dosyası kabarık olan bu zanlıların yakalanması çok önemliydi. Ekiplerimin emeğine sağlık" diye konuştu.