Ordu'da minarenin eğrilen alemi itfaiye ekiplerince düzeltildi

Ordu'da minarenin eğrilen alemi itfaiye ekiplerince düzeltildi
Ordu'da minarenin eğrilen alemi itfaiye ekiplerince düzeltildi
ORDU (AA) - Ordu'da bir caminin minaresinde yer alan ve beş ay önce kötü hava şartları nedeniyle eğrilen alem (Kubbe, minare ve bayrak...

ORDU (AA) - Ordu'da bir caminin minaresinde yer alan ve beş ay önce kötü hava şartları nedeniyle eğrilen alem (Kubbe, minare ve bayrak direklerinin en üst kısmında bulunan ay veya lale biçimindeki süslü tepelik), itfaiye ekiplerinin yaklaşık bir saatlik çalışması sonucu düzeltildi.

Altınordu ilçesi Uzunisa Mahallesi'nde bulunan merkez caminin minaresinde yer alan alem, beş ay önce kötü hava şartları nedeniyle eğrildi.  Cami imamı, durumu fark ederek alemin düzeltilmesi için Ordu Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinden yardım istedi. 

İtfaiye ekipleri, yangın merdiveni yardımıyla ulaştıkları 42 metre yükseklikteki alemi yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından düzelterek eski haline kavuşturdu. 

- "Kendi imkanlarımızla düzeltemedik"

 Cami imamı Resul Ünkaya, AA muhabirine, alemi kendi imkanlarıyla düzeltemediklerini belirterek, "Onun için belediye başkanımızdan itfaiyenin bize yardımcı olmasını istedik. Sağ olsun o da konuya duyarlılık göstererek ekipleri buraya gönderdi. Ekiplere teşekkür ediyoruz" ifadesini kullandı. 

Öte yandan itfaiye ekipleri, alemin minareye monte edilen vidalarından birinin yerinden çıkması sebebiyle zarar gördüğünün tespit edildiğini kaydetti. 


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Cami

  ,

  Hava

  ,

  Büyükşehir