Ordu'da nevruz kutlaması

Ordu'da nevruz kutlaması
Ordu'da nevruz kutlaması
ORDU (AA) - Ordu Üniversitesinde (ODÜ) Nevruz Bayramı, coşkuyla kutlandı.ODÜ, Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığınca Cumhuriyet Kampüsü'nde...

ORDU (AA) - Ordu Üniversitesinde (ODÜ) Nevruz Bayramı, coşkuyla kutlandı.

ODÜ, Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığınca Cumhuriyet Kampüsü'nde düzenlenen şenliğe Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, öğretim üyelerinin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı. 

Kampüs içinde yer alan tören alanında düzenlenen etkinlikte nevruz ateşi yakıldı. Katılımcılar, birlikte nevruz ateşinin üzerinden atladı.

Ardından demir dövme töreni gerçekleştirildi. Yumurta yarışı, çuval yarışı, yoğurtta para arama ve balon patlatma oyunları ile devam eden nevruz kutlamaları katılımcılara Özbek pilavı ve yayık ayranı ikram edilmesiyle sona erdi.

Kutlamada bir konuşma yapan Yarılgaç, doğanın yeniden dirilişi anlamına gelen nevruzun birlik ve kardeşliğin, barışın, sevginin ve hoşgörünün simgesi olduğunu belirtti.

Yarılgaç, şunları kaydetti:

"Nevruz, ortak bir coşkuyu içinde barındırarak hem medeniyetleri birbirine yakınlaştırmakta hem de barış ve huzur dolu bir ortamda baharın tüm renkleri ve güzellikleriyle karşılanmasını sağlamaktadır. ODÜ olarak bizler de bu güzel günü her yıl düzenli olarak çeşitli aktiviteler ile icra ederek hem tarihsel bir mirası devam ettiriyor hem de baharın coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. İçinde umudu, mücadeleyi, azmi ve özgürlüğü barındıran, baharın coşkusunu taşıyan bu güzel gününüzü bütün içtenliğimle kutluyor güzel ve bereketli bir bahar temenni ediyorum."


  ETİKETLER:

  Nevruz

  ,

  Balon

  ,

  spor

  ,

  Para

  ,

  Kampüs

  ,

  Öğrenci

  ,

  Dövme

  ,

  kültür

  ,

  dolu

  ,

  Birlik