Ordu'da servis araçları denetlendi

Ordu'da servis araçları denetlendi
Ordu'da servis araçları denetlendi
ORDU (AA) - Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), "S" ve "M" plakalı araçların yolcu taşımacılığı yapmak için gerekli...

ORDU (AA) - Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), "S" ve "M" plakalı araçların yolcu taşımacılığı yapmak için gerekli şartlara uygunluğunu denetledi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, UKOME bünyesinde kurulan Araç Uygunluk Komisyonu tarafından il genelinde öğrenci ve personel taşımacılığı yapan yaklaşık 2 bin aracın kontrol edildiği belirtildi.

Araçların, Özel Servis Araçları Yönetmeliği'nde belirtilen şartlara uygun olup olmadıklarına bakıldığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yapılan detaylı incelemede yolcuların can güvenliğini sağlamak ve olası sorunların önüne geçmek amacıyla yönetmelikte belirtildiği şekilde yol belgesi, okul taşıtı yazısı, dur levhası, ilk yardım çantası, yangın tüpü, koltuk sayısı ve koltukların uygunluğu, farlar ve istetme gibi bulunması gereken özelliklerin tam olup olmadığı kontrol edildi. İncelemede gerekli tüm şartları sağlayan araçlara servis aracı uygunluk belgesi ile özel güzergah izin belgesi verildi."

Açıklamada, eksikleri bulunan araçlara ise tekrar komisyona girmeleri için randevu verildiği ifade edildi.