Ordu'da teleferik ışıklandırıldı

Ordu'da teleferik ışıklandırıldı
Ordu'da teleferik ışıklandırıldı
ORDU (AA) - Ordu'da turizm merkezlerinden olan Boztepe arasında 28 kabinle hizmet veren teleferik hattı, yapılan ışıklandırma çalışmasıyla...

ORDU (AA) - Ordu'da turizm merkezlerinden olan Boztepe arasında 28 kabinle hizmet veren teleferik hattı, yapılan ışıklandırma çalışmasıyla renklendirildi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, dünyanın önemli kentlerinde bulunan, tarihi değeri olan veya görselliği önplana çıkmış, o kenti simgeleyen büyük yapılarda uygulanan ışık süslemelerinin, Karadeniz 'de kendinden çokça söz ettiren teleferik istasyonuna da uygulandığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Neredeyse hayatımızın her alanında kullanılan ışık süslemeleri, kentimizin önemli sembollerinden biri olan teleferik istasyonunun kabinlerinde yer aldı. 4 farklı renkle donanan 28 kabin, akşam saatlerinde Altınordu ilçesi üzerinde fotografik görüntü oluşturdu. Yapılan çalışma vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edilirken, şehir merkezinden teleferik işletmesinin çalıştığı izlenebilir hale getirildi ve akşam saatlerinde şehrin içinden geçen transit araç ve yolcularca da fark edilmesi sağlandı."