Ordu'da wushu gösterisi

Ordu'da wushu gösterisi
Ordu'da wushu gösterisi
ORDU (AA) - Ordu'da, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Wushu Federasyonu ve Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "wushu gala gecesi"nde...

ORDU (AA) - Ordu'da, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Wushu Federasyonu ve Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "wushu gala gecesi"nde şampiyon sporcular gösteri yaptı.

Atatürk Parkı'nda gerçekleştirilen etkinlik, Ordu Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı'nın gösterisiyle başladı.

Türkiye Wushu Federasyonu Başkanı Mehmet Zeki Akıncı, yaptığı konuşmada, wushu sporunu tanıtmak amacıyla organizasyonun yapıldığını söyledi.

Wushunun, Çin'de başlayan ve büyüyen bir spor dalı olduğunu anlatan Akıncı, Türkiye'de de büyüyen bu sporun Avrupa ve dünyada yaygınlaşmaya başladığını dile getirdi.

Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ise kentte yaşayan herkes için farklı spor organizasyonlarını düzenleme çabasında olduklarını belirterek, "Bu organizasyonlara wushuda 20 dünya şampiyonunu Ordu'ya getirerek başladık. Bu yaz Ordu sahili sporla şenlenecek" dedi.

Konuşmaların ardından dünya şampiyonu sporcular gösteri sundu. Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte sporcular, büyük alkış aldı.