Ordu'daki karbonmonoksit zehirlenmesi

Ordu'daki karbonmonoksit zehirlenmesi
Ordu'daki karbonmonoksit zehirlenmesi
- Fatsa ilçesinde tüplü ocaktan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek yaşamını yitiren 11 yaşındaki Melek Tan'ın sınıf arkadaşları, Tan'ın sırasına, yazdıkları mektupları ve karanfil bıraktı

ORDU (AA) - Ordu'nun Fatsa ilçesinde tüplü ocaktan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek yaşamını yitiren 11 yaşındaki Melek Tan'ın sınıf arkadaşları, Tan'ın sırasına, yazdıkları mektupları ve karanfil bıraktı.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'ndeki evinde annesi Emine ve babası Adem Tan ile tüplü ocaktan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Fatsa Merkez Ortaokulu altıncı sınıf öğrencisi Melek Tan'ı sınıf arkadaşları unutmadı.

Melek Tan'ın sırasına karanfil bırakan arkadaşları, duygularını yazdıkları mektuplarla anlattı.

Okul müdürü Şinasi Karataş, yaptığı açıklamada, Melek'in sevgi dolu bir insan olduğunu belirterek, "Kendisi başarılı ve değerli bir öğrenciydi. Hatta geçen ay ona ayın öğrencisi ödülünü vermiştik" dedi.

Tan'ın 4 ay önce de sobadan sızan karbonmonoksit gazından ailesiyle zehirlendiğini, olayda 8 yaşındaki kardeşi Melisa'nın hayatını kaybettiğini anlatan Karataş, şunları söyledi:

"Melek kızımız ise 2 ay kadar Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde yoğun bakımda kaldı. Okula birinci dönemin sonlarında gelebildi. Kendisine psikolojik destek olduk ve mutlu olmasını sağlayarak hayata küsmesini engelledik. Bu anlamda vicdanımız rahat, mekanı cennet olsun."

- "Rahat uyu canım arkadaşım"

Tan'ın arkadaşları tarafından sevilen çok uslu bir öğrenci olduğunu dile getiren sınıf öğretmeni Turgay Metan ise öğrencilerini kaybettikleri için hüzünlü olduklarını anlattı.

Melek'in sıra arkadaşı Aslınur Danış da birbirlerini çok sevdiklerini, her konuda yardımlaştıklarını açıkladı. Danış, "Kendisiyle akraba olduğumuz için her zaman birlikteydik. Sınıf arkadaşımın öldüğünü öğrenince ailecek çok üzüldük. Yarın cenazesine katılacağız ve çok üzgünüz" diye konuştu.

Sınıftaki öğrencilerden Hilal Usta, yaşamını yitiren arkadaşı için yazdığı mektupta duygularını şöyle dile getirdi:

"Sevgili ve güzel kokulu arkadaşım Melek, keşke hiç gitmesen de bu yalan dünyaya birlikte adım atsak. Fazla samimi değildik ama birbirimize karşı hiç yalanımız, kavgamız ve tartışmamız olmadı. Sen zaten herkese karşı iyiydin. Sana bir adım atana sen on adım atıyordun. Keşke hep burada kalsan da bizle olsan. Şu an bizi görüyorsun ve ne yaptığımızı biliyorsun. Seni hiçbir zaman unutmayacağız. Rahat uyu canım arkadaşım."

- Olay

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'ndeki evde yaşayan Adem Tan ve eşi Emine Tan ile kızları Melek Tan, tüplü ocaktan sızan gazla zehirlenmiş, Melek Tan kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti. Çift, 4 ay önce sobadan sızan karbonmonoksit gazından kızları Melisa Nur'u (8) kaybetmiş, diğer kızları Melek Tan ise 2 ay Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde yoğun bakımda kalmıştı.