Ordu'dan Bayırbucak Türkmenlerine yardım

Ordu'dan Bayırbucak Türkmenlerine yardım
Ordu'dan Bayırbucak Türkmenlerine yardım
- Ordu Valiliği tarafından başlatılan kampanya kapsamında 12 bin 500 parça giyim malzemesi toplandı

ORDU (AA) - Ordu Valiliği, Bayırbucak Türkmenleri için toplanan kışlık giysileri, Hatay'ın Yayladağı ilçesine gönderdi.

Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca başlatılan kampanya doğrultusunda, hayırsever vatandaşlardan toplanan 12 bin 500 parça giyim malzemesi, üç araçla yola çıktı.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Valilik önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye'de büyük bir insanlık dramı yaşandığını belirterek, "Dünyanın birçok ülkesi burayla sözde ilgileniyormuş gözüküyor ancak ilgilenmiyorlar. Bir kuşa, bir balinaya gösterilen ilgi, itibar, bu insanlara ve çocuklarına maalesef samimi olarak gösterilmiyor. Bunlarla dünyada samimi ilgilenen tek ülke bizim ülkemiz" diye konuştu.

Bayırbucak Türkmenlerinin yaşadığı dramın herkes tarafından görüldüğünü vurgulayan Balkanlıoğlu, şunları söyledi:

"Aynı dili konuştuğumuz, aynı dine mensup olduğumuz, akrabalık bağlarımızın çok güçlü olduğu buradaki kardeşlerimiz çok zor durumdalar, her şeye ihtiyaçları var. Allah yardımcıları olsun, dua ve temennimiz onlarla beraber ancak dua yetmez, fiili dua da yapmak lazım. Bu kardeşlerimizin ihtiyacı için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız aracılığıyla firmalardan giysi temin ettik. Kadın, erkek, çocuk giysileri bu araçlarla oradaki kardeşlerimize gönderiyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz."

Vali Balkanlıoğlu, bundan sonraki süreçte de benzer yardımların devam edeceğini dile getirdi.