Orduspor, Martin Mutumba ile yollarını ayırdı

Orduspor, Martin Mutumba ile yollarını ayırdı
Orduspor, Martin Mutumba ile yollarını ayırdı
- Mor-beyazlı kulüp izinsiz olarak ülkesine dönen Ugandalı futbolcusu Martin Mutumba'nın sözleşmesini tek taraflı feshederek yollarını ayırdı

ORDU (AA) - PTT 1. Lig ekiplerinden Orduspor, geçen hafta teknik direktör Ziya Doğan tarafından antrenmandan çıkarılmasının ardından izinsiz olarak ülkesine dönen Ugandalı futbolcusu Martin Mutumba'nın sözleşmesini tek taraflı feshederek yollarını ayırdı. 

Orduspor Kulübü İdari Menajeri Selim Şener, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sezon başı transfer edilen orta saha oyuncusu Martin Mutumba'nın izin almadan adeta ülkesine kaçıp gittiğini söyledi. 

Martin Mutumba'yı FİFA'ya bildirdiklerini ve Orduspor kulübüne olan kanuni sorumluluklarını yerine getirmediği için noter tarafından tutanak tuttuklarını belirten Şener, oyuncunun sözleşmesini tek taraflı feshetmek zorunda kaldıklarını ifade etti. 

Martin Mutumba'nın artık Ordusporla ilişkisinin kalmadığını kaydeden Şener, "Mutumba yarın bir gün Avrupa 'da bir takımda oynamak isterse de bizden aldığı parayı ödeyecek. Çünkü kendisi bizden izin almadan gitmiştir. Biz de kulüp olarak üzerimize düşen görevi yerine getirdik" dedi. 


  ETİKETLER:

  Orduspor

  ,

  PTT 1. Lig

  ,

  Avrupa

  ,

  Lig

  ,

  sezon

  ,

  FİFA

  ,

  Kulüp