Orduspor'da "Avrupa" mutluluğu

Orduspor'da "Avrupa" mutluluğu
Orduspor'da "Avrupa" mutluluğu
- Orduspor Kulübü Basın Sözcüsü Karaağaç: - "Bizlere bu gurur ve sevinci yaşatan başta teknik heyetimiz olmak üzere tüm sporcularımızı kutluyorum"

ORDU (AA) - Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) ekiplerinden Orduspor, normal sezonu 7. sırada tamamlayarak gelecek sezon Avrupa kupalarında oynamayı hak kazandı. 

Mor beyazlı ekibin, Avrupa kupalarına katılma hakkı kazanması camianın yüzünü güldürdü. 

Orduspor Kulübü Basın Sözcüsü Durmuş Karaağaç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 yıl önce kurulan kadın basketbol takımının üst üste Avrupa'da oynamasının büyük bir başarı olduğunu anlattı.

Antrenör Alper Durur'un gayretleri ve özverili çalışmalarıyla iki seneden bu yana güzel bir çizgi yakaladığını ifade eden Karaağaç, "Bizlere bu gurur ve sevinci yaşatan başta teknik heyetimiz olmak üzere tüm sporcularımızı kutluyorum" diye konuştu. 

Karaağaç, aynı başarıyı futbolda göstermek istediklerini ancak her zaman her şeyin istediği gibi gitmediğini vurgulayan Karaağaç, "Basketbolda gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz. İlk önce play-off'larda en iyi oyunumuzu oynayıp üst sıraları hedefleyeceğiz. Ardından gelecek sezon ikinci sefer mücadele edeceğimiz FIBA Avrupa Kupası'nda başarılı olmaya çalışacağız" ifadesini kullandı.