Ordu'ya Mostar Köprüsü

Ordu'ya Mostar Köprüsü
Ordu'ya Mostar Köprüsü
ORDU (AA) - Altınordu Belediyesinin Civil Irmağı'nın denize döküldüğü alanda yapacağı adını Bosna Hersek'teki Osmanlı yadigarı Mostar Köprüsü'nden...

ORDU (AA) - Altınordu Belediyesinin Civil Irmağı'nın denize döküldüğü alanda yapacağı adını Bosna Hersek'teki Osmanlı yadigarı Mostar Köprüsü'nden alan 120 metre uzunluğundaki 5 ayaklı köprünün ihalesinin gerçekleştirildiği bildirildi.

Altınordu  Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yaptığı açıklamada, projeye Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun Ordu ziyareti esnasında tam not verdiğini belirtti.

"Mostar Köprüsü Projesi'nin ihalesini gerçekleştirdik. Milletimize verdiğimiz sözü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz" diyen Tekintaş, şunları kaydetti:

"30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimi öncesinde hem proje kitapçığımızda yer alan, hem de yaptığımız tüm seçim çalışmalarında ifade ettiğimiz bir husus vardı. Civil Irmağı'mızın denize açılan bölgesinin her iki yakasında, yürüyüş yolu diye ifade ettiğimiz Mostar Köprüsü Projesi'ni hayata geçiriyoruz. Projemizin ihalesi gerçekleşti. Dolayısıyla önümüzdeki 15-20 gün içerisinde ihale sonucu netleşip tamamladıktan sonra yer teslimi yapılacak ve projeyi üretmeye başlayacağız. Bizim derdimiz şu, millete ne söz verdiysek onu yerine getirebilmek. Ayrıca söz vermediğimiz ama milletimizin talebi olan hususları da dikkate alıyor, çalışmalarımızı buna göre şekillendiriyoruz. Mostar Köprüsü Projesi bizim için gerçekten çok önemli bir projeydi. Projeyi ilk etapta 69 metre olarak planlamıştık. Yaptığımız fizibilite çalışmalarının ardından 120 metre uzunluğunda 5 ayaklı farklı bir köprüye dönüştürdük. Dolayısıyla Altınordu'nun Civil Irmağı'nda iki yakasını bir araya getiriyoruz. Vatandaşlarımız trafik yoluna hiç uğramadan, Akyazı Plajı mevkisinden Tayfun Gürsoy Parkı'na rahat bir şekilde geçmiş olacak."

Bisiklet ile de geçilebilecek olan 120 metre uzunluğundaki köprüden, engelli ve yaşlıların da çok rahat istifade edebileceğini belirten Tekintaş, "Biz, sadece konuşma ile bırakmıyoruz, söz veriyoruz ve yerine getiriyoruz" dedi.

Projenin kendileri için son derece önemli olduğunu vurgulayan Tekintaş, "Ben, ihale sürecinde emek ve katkılarını esirgemeyen Orman ve Su İşleri Bakanlığımıza, Büyükşehir Belediyemize, Altınordu Belediyemizin tüm çalışma ekibine  teşekkür ediyorum. Biz sadece konuşma ile bırakmıyoruz, söz veriyoruz ve yerine getiriyoruz. Biz, zamanı hizmetle birleştiren belediyeyiz. Çalışmalarımızı da bu hedef doğrultusunda yapıyoruz" diye konuştu.