Organlarıyla 4 kişiye umut olan çocuk

Organlarıyla 4 kişiye umut olan çocuk
Organlarıyla 4 kişiye umut olan çocuk
- Kalbi, karaciğeri ve böbrekleri bağışlanan 12 yaşındaki Mahmut Çetinkaya'nın cenazesi, Ordu'nun Ünye ilçesinde toprağa verildi - Baba Çetinkaya: - "Oğlumun organlarıyla çok canlar yaşayacak. Bir Mahmut, 4 Mahmut oldu"

ORDU (AA) - Ordu'da beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından bağışlanan kalbi, karaciğeri ve böbrekleri 4 hastaya umut olan 12 yaşındaki Mahmut Çetinkaya'nın cenazesi, Ünye ilçesinde toprağa verildi.

Çınarlık Mahallesi'ndeki evine dün getirilen Çetinkaya'nın cenazesi, dualarla buradan alınarak Merkez Büyük Cami avlusuna getirildi. Cenazeye, Mahmut Çetinkaya'nın ailesi ve yakınlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Burada taziyeleri kabul eden baba İsa Çetinkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunun organlarıyla çok canların yaşayacağını belirterek, "Bir Mahmut, 4 Mahmut oldu. Bizim acımız 4 ailenin düğünü, bayramı oldu. Allah herkesten razı olsun" dedi.

Ağabey Ahmet Çetinkaya ise herkesi organ bağışında bulunmaya davet ederek, "Cenab-ı Allah demek ki bizden daha fazla seviyormuş, onu yanına aldı. Bağışladığımız organlarla yine yaşamaya devam edecek. Yaşayacak kardeşim inşallah" diye konuştu.

Çetinkaya'nın cenazesi, öğle vakti kılınan namazın ardından Çatak Mahallesi Uzunkırık mevkisindeki aile kabristanlığına defnedildi.

Ünye'de 1 Ağustos 'ta kuzeni Sefa Atay (12) ile serinlemek için girdiği ırmakta boğulma tehlikesi geçiren Mahmut Çetinkaya, Ordu'daki özel bir hastaneye kaldırılmıştı. Burada beyin ölümü gerçekleşen Çetinkaya'nın ailesi tarafından bağışlanan kalbi nakil için Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla Ankara 'ya, böbrekleri ile karaciğeri ise karayoluyla Erzurum ve İstanbul 'a götürülmüştü.