Ramazan Bayramı kutlanıyor

Ramazan Bayramı kutlanıyor
Ramazan Bayramı kutlanıyor
- Ordu'da, bayramlaşma programı düzenlendi

ORDU (AA) - Ordu Valiliği ile Büyükşehir Belediyesince, Ramazan Bayramı dolayısıyla "kent bayramlaşması" programı düzenlendi. 

Vali İrfan Balkanlıoğlu, büyükşehir belediye binası önünde geçekleştirilen programda, Ramazan Bayramı'nın vatana, millete ve bütün dünyaya huzur ve barış getirmesini temenni etti.

Orucun sayısız hikmetleri olan çok önemli bir ibadet olduğunu vurgulayan Balkanlıoğlu, "Elimizde imkan varken yemekten, içmekten kendimizi alı koyuyoruz. Açlığın ne demek olduğunu, imkan bulamadığı için yemek yiyemeyen insanların, yardıma ihtiyacı olanların halini anlama ayı. Ramazan boyunca insanlarımız sağ olsunlar, Ordu'da ve Türkiye 'nin her yerinde fakir, fukarayı gözettiler" dedi.

Balkanlıoğlu, Ramazan ve bayramın en güzel yanının küslerin barışması, büyüklerin ziyaret edilmesi ve kabirde yatan yakınlara hayır dualarının edilmesi olduğunu kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ise herkesin bayramının hayırlı olması dileyerek, ramazan ayını huzur içinde idrak edildiğini belirtti.

Kamu , kurum ve kuruluşları tarafından düzenlenen iftar programlarıyla Ordulularla bir araya geldiklerini anlatan Yılmaz, "Büyükşehir Belediyesi olarak 19 ilçe ve 7 tane belde de iftar vermek suretiyle tam 26 yerde iftar programları verdik. Yaklaşık 75 bine yakın hemşehrimiz bu iftar programlarına katıldı. Önemli olan ve vermek istediğimiz mesaj hep birlik ve beraberlikti" diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, halk ile bayramlaştı.

Mehteran gösterisinin sunulduğu programda, katılımcılara ikramda bulunuldu.