Sağlık çalışanlarından terör tepkisi

Sağlık çalışanlarından terör tepkisi
Sağlık çalışanlarından terör tepkisi
- Ünye'de, sağlık personeline yönelik terör örgütü tarafından düzenlenen saldırılar protesto edildi

ORDU (AA) - Ordu''nun Ünye ilçesinde,  sağlık personeline yönelik terör örgütü tarafından düzenlenen saldırılar protesto edildi.

Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Güray Yılmaz, sağlık çalışanlarıyla hastane önünde toplanarak saldırıları kınadı.

Terörün sağlık çalışanlarını yıldıramayacağını ve asla amacına ulaşamayacağını vurgulayan Yılmaz, "Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla genç-yaşlı, çocuk-bebek demeden tüm halkı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanları, ambulanslar ve hastanelere yönelik alçakça saldırına devam etmektedir. Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz" dedi.

Yılmaz, sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırıların en çok da bölge insanına zarar verdiğini, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirdiğini kaydederek, açıklamasını şöyle tamamladı:

"Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz. Bizler tüm engellemelere rağmen din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız. Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır. Terör değil, kardeşlik diyen gönüller, şifa eller veren kazanacak."