Samsun'daki doktora silahlı saldırı

Samsun'daki doktora silahlı saldırı
Samsun'daki doktora silahlı saldırı
ORDU (AA) - Ünye ilçesinde, Samsun'da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Opr. Dr. Kamil Furtun için sağlık çalışanları 15 dakikalık iş...

ORDU (AA) - Ünye ilçesinde, Samsun'da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Opr. Dr. Kamil Furtun için sağlık çalışanları 15 dakikalık bırakma eylemi yaptı.

Sağlık Bakanlığının "Şifa veren ele vefa" organizasyonu kapsamında Ünye Devlet Hastanesinde sağlık hizmetlerine Acil Servis hariç 15 dakika ara verildi.

Ünye Devlet Hastanesi bahçesinde toplanan sağlık çalışanları adına basın açıklamasını Ünye Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Ali Arif Özsöz, okudu.

Özsöz, "İnsan hayatına kast edilerek bu korkunç olay bizleri ve sağlık camiamızı derinden sarsmıştır. Sevginin, merhametin ve hoşgörünün sembolü olan bir sahada böylesi kahreden olayların bir daha yaşanmamasını yürekten temenni ediyoruz" dedi.

Ünye Devlet Hastanesi Yöneticisi Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Güray Yılmaz ise, "Mesleğimizi icra ederken kin, nefret ve şiddetin diliyle karşımıza çıkanlara en büyük dersi ancak ve ancak hep birlikte verebiliriz. Unutmayalım ki insan hayatını hiçe sayacak kadar vahşileşen bu çirkin durumun sadece yasal düzenlemelerle sıfır noktasına getirilmesi beklenemez" diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından alkışlarla saldırı protesto edildi. Daha sonra hastane bahçesinden dağılan doktorlardan bir kısmı poliklinik hizmeti verirken, bir kısmının da poliklinik hizmeti vermeyecekleri öğrenildi. 


  ETİKETLER:

  SAMSUN

  ,

  Nefret

  ,

  Protesto

  ,

  toplum

  ,

  saldırı

  ,

  ,

  plastik