"Spastik dipleji" hastası Berra'dan iyi haber

"Spastik dipleji" hastası Berra'dan iyi haber
"Spastik dipleji" hastası Berra'dan iyi haber
- Ordu'da nörolojik hastalığı nedeniyle cihaz yardımıyla yürüyebilen ve tedavisi için gerekli para kampanyayla toplanan küçük Berra Belçika'da ameliyat oldu - Baba Gürsoy: - "Kızımız 11 saat süren başarılı bir ameliyat geçirdi. Doktorlar sağlık durumunun gayet iyi olduğu bilgisini verdi"

ORDU (AA) - Ordu'da yürüyebilmesi için gereken ameliyatın parası düzenlenen kampanyayla toplanan "spastik dipleji" hastası Berra Gürsoy (11) Belçika'da başarılı bir ameliyat geçirdi. 

Baba Fırat Gürsoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 8 aylıkken "spastik dipleji" tanısı konulan kızının, cihaza bağlı olarak yürüyebildiğini anımsattı. 

Berra'nın en büyük isteğinin cihazsız yürüyebilmek olduğunu ifade eden Gürsoy, "Çok şükür kızımız 11 saat süren başarılı bir ameliyat geçirdi. Doktorlar sağlık durumunun gayet iyi olduğu bilgisini verdi" dedi.

Gürsoy, Berra'nın 4 ay daha Belçika'da tedavi göreceğini kaydederek, şöyle konuştu:

"Ameliyata giren profesör Berra'yı erken ameliyat ettirdiğimiz için cihazsız yürüme şansının yüksek olduğunu söyledi. Belki biraz daha geç kalsaydık iyi sonuç alamazdık. Bu anlamda yardım kampanyasına destek veren herkesten Allah razı olsun. Berra için geriye artık fizik tedavi süreci kaldı. Bize verilen bilgi, dört ay süreyle burada kalacak ve tedavi olacağı yönünde. İnşallah dört ay sonunda Berra cihazsız yürüyerek buradan çıkacak."


    ETİKETLER:

    Belçika