TCG Tekirdağ Gemisi Ünye'ye geldi

TCG Tekirdağ Gemisi Ünye'ye geldi
TCG Tekirdağ Gemisi Ünye'ye geldi
ORDU (AA) - TCG Tekirdağ (P-1207) Yeni Tip Karakol Gemisi, Ordu'nun Ünye ilçesine demirledi.Karadeniz liman ziyaretleri kapsamında...

ORDU (AA) - TCG Tekirdağ (P-1207) Yeni Tip Karakol Gemisi, Ordu'nun Ünye ilçesine demirledi.

Karadeniz liman ziyaretleri kapsamında Rize-Vakfıkebir'den Ünye'ye gelen Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı TCG Tekirdağ (P-1207) Yeni Tip Karakol Gemisi, Ünye Limanı'na demir atarak halkın ziyaretine açıldı.

Ünye Belediye Başkan Vekili Zekai Baş, Ünyeli iki şehit yakınları ve gazilerle gemiyi ziyaret etti. Gemi Komutanı Deniz Yüzbaşı Osman Dural tarafından karşılanan heyete, gemi hakkında bilgiler verildi.

Oluşturulan radar kesit alanı sayesinde Tekirdağ Karakol Gemisi'nin radara yakalanma riskinin en aza indirilebildiğini ifade eden Dural, " Eğitim ve tatbikatlarda büyük başarı sağlayan gemi, özellikleri itibarıyla hayalet olarak adlandırılmayı hak ediyor. Dünyadaki en gelişmiş ülkelerin sahip olduğu en gelişmiş gemilerle yetenek olarak hemen hemen aynı özelliklere sahip. Türkiye 'de üretilip, yerli yazılımlar kullanılarak görevini icra eden hayalet gemi, 4 Ocak 2013'te donanmaya teslim edildi. Gemide 36 personel bulunuyor" dedi.

Geminin, yarın sabah Ünye'den ayrılacağı öğrenildi.