Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
ORDU (AA) - Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları, Fatsa ilçesinde protesto edildi.Sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla Cumhuriyet Meydanı'nda bir...

ORDU (AA) - Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları, Fatsa ilçesinde protesto edildi.

Sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen grup, "Teröre Lanet, Şehitlere Saygı" sloganıyla yürüyüş düzenledi.

Yürüyüş sırasında Karadeniz Sahil Yolu 15 dakika trafiğe kapatıldı. Grup, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Bir ölür, bin diriliriz", "Türk Kürt kardeştir, ayıranlar kalleştir" ve "Vatan sana, canım feda" sloganı attı.

Daha sonra grup, sırasıyla Fatsa Askerlik Şubesi Başkanlığı,  İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğüne yürüdü. Grup, buralarda saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okudu.

Grup adına Fatsa Ülkü Ocakları Derneği Başkanı Emre Cihad Özgen, yaptığı açıklamada, Hakkari Dağlıca'da 16 askerin ve Iğdır'da 13 polisin şehit edildiğini anımsattı.

Son günlerde artan terör olaylarını kınayan ve menfur saldırılarda hayatını kaybeden şehitlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı ve sabır dileyen Özgen, herkesi sağduyulu davranmaya davet etti.

Şehitler için dua edilmesinin ardından grup, olaysız bir şekilde dağıldı.