Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
ORDU (AA) - Ünye ilçesinde toplanan şoför esnafı, son günlerde yaşanan terör olaylarını protesto etti.Ünye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasına...

ORDU (AA) - Ünye ilçesinde toplanan şoför esnafı, son günlerde yaşanan terör olaylarını protesto etti.

Ünye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasına bağlı dolmuş, taksi, minibüs esnafı araçlarının önüne Türk bayrağı astı, oluşturulan konvoyla şehit ailelerinin acılarını korna çalarak paylaştı.

Konvoya ticari araçların yanı sıra çok sayıda sivil araç da katılırken, yaklaşık 300 araçlık konvoy oluştu.

Uzunkum mevkisinde bir araya gelen araçlar Cumhuriyet Meydanı, Hükümet Caddesi, Hanboğazı, Ünye Jandarma Komutanlığı, Ünye Otogarı, Ünye Akkuş-Niksar Caddesi güzergahını takip ederek Ünye Sanayi Sitesinde konvoyu sonlandırdı. 

- "Şehit ailelerinin üzüntüsüne ortağız" 

Oda Başkanı Bekir Şimşek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye 'nin güçlü bir ülke olduğunu vurgulayarak, yaşanan olayları atlatacağını ifade etti.

Şehit ailelerinin üzüntüsüne ortak olduklarını belirten Şimşek, şunları kaydetti:

"Ülkemizde yaşanan terör eylemlerinin sona ermesi, kötü gidişin durması için terörü lanetlemek, halkımızı uyarmak için konvoy düzenledik. Konvoy, PKK ve teröre karşı bu ülkenin bölünmez bütünlüğünün göstergesidir. Türkiye çok şeyleri aştı, bunu da aşacağımıza inanıyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyorum."